Oświęcimska Szkoła Mistrzostwa Sportowego NAJLEPSZA W POLSCE !!!

Rewelacyjnie spisali się pływacy z Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu. Zawodnicy gromadząc 4268 punktów, zwyciężyli w tegorocznej Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

Zgrana ekipa z Oświęcimia znacznie wyprzedziła drużynę z Lublina (3985 punktów) i Szczecina (3732 punktów).

O sukcesie naszych pływaków można poczytać na łamach Faktów Oświęcim, a także Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego. Materiał będzie również dostępny w najbliższym numerze Głosu Oświęcimskiego24. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

Jak co roku najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafetowe, w których reprezentanci grodu nad Sołą zwyciężyli, aż dwukrotnie na 4×100 metrów stylem dowolnym i 4×200 metrów stylem dowolnym dziewcząt. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród sprinterek w stylu dowolnym zwyciężyła Dominika Kossakowska, a tuż za nią na drugim stopniu podium uplasowała się Marta Klimek.

Świetnie zaprezentowała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym. Wśród chłopców drugie miejsce w stylu klasycznym wywalczył Maciej Krulikowski. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik, Mateusz Dubas. Z kolei w stylu zmiennym na drugim stopniu podium stanął Sebastian Ciastoń.

„Na pierwszy stopień podium wróciliśmy po czteroletniej przerwie, stopniowo i konsekwentnie tworząc zespół, który wywalczył zwycięstwo. Niezmiernie cieszy, że wieloletnia strategia polegająca na budowaniu drużyny zaowocowała i oświęcimianie już po raz jedenasty potwierdzili swój prymat wśród Szkół Mistrzostwa Sportowego – ocenia Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim.

Do imponującego wyniku oświęcimskiej ekipy niewątpliwie przysłużyli się tegoroczni abiturienci oświęcimskiego „Chemika”, a więc Sebastian Ciastoń, Maciej Krulikowski, Władysław Butkiewicz, Kamil Goleniec, Mikołaj Kempa, Patryk Blachura, i Mateusz Sordyl” – kontynuuje trener, Piotr  Woźnicki.

„Dziękujemy drużynie za ogromną mobilizację, która przyniosła wiele rekordów życiowych i wartościowych wyników, za fantastyczną atmosferę, piękną walkę i dobrą zabawę. Sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy na treningach pod okiem trenerów; Marka Dorywalskiego, Przemysława Ptaszyńskiego, Piotra Woźnickiego, Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brani” – podsumowuje Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki w Oświęcimiu.