Wycieczka przedmiotowa klas informatycznych do firmy „Galen”

Dnia 25.05.2018 r. odbyła się wycieczka klas I inf.A i I inf.B do siedziby firmy ,,Galen” w Starym Bieruniu. W ośrodku tym od 2001 roku prowadzona jest działalność medyczna w zakresie kompleksowego leczenia chorób i uszkodzeń układu ruchu. Uczniowie zwiedzali firmę, w której znajduje się poradnia ortopedyczna oraz oddział szpitalny z blokiem operacyjnym. Młodzież zapoznawała się z mechanizmem diagnozowania obrazowego w postaci rezonansu magnetycznego i tomografią komputerową. Pod opieką Pani Jolanty Materkowskiej-Bonar oraz Pana Kazimierza Foltyna uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników firmy ,,Galen” i zdobyli wiedzę w zakresie bioinformatyki oraz obsługi sprzętu medycznego.

[galeria]