Młodzież z naszej szkoły na XXXVII Sesji Kolbiańskiej „Herosi zawierzenia”

W dniu 29 maja, a więc w 77. rocznicę osadzenia św. Maksymiliana Marii Kolbego w KL Auschwitz na Sesję Kolbiańską pt. „Herosi zawierzenia” udali się reprezentanci Naszej Szkoły z klasy 2E LOMS wraz z opiekunem ks. Zbigniewem Hoderem.

Polecamy także lekturę na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośnik do publikacji został zamieszczony pod tekstem.

Całość wydarzenia rozpoczęła się w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau od modlitwy przy Ścianie Straceń i złożenia kwiatów w Celi Śmierci św. Maksymiliana. Następnie w Auli im. Kazimierza Piechowskiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, uczniowie z dużą uwagą wysłuchali wykładu pt. „Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki – czciciel i naśladowca św. Maksymiliana Marii Kolbego” wygłoszonego przez ks. bp dr Adama Wodarczyka, biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej.

„Dzięki uczestnictwu w Sesji Kolbiańskiej uczniowie z Naszej Szkoły wysłuchali również prelekcji pt. „Zaangażowanie społeczne i ekonomiczne jako element charyzmatu o. Maksymiliana Kolbe i ks. Franciszka Blachnickiego”, którą wygłosił prof. dr hab. Wiesław Wójcik z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie i Polskiej Akademii Nauk” – relacjonuje przebieg wydarzenia ks. Zbigniew Hoder z „Chemika”.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /