Uczniowie CHEMIKA z wizytą w Szkole Policji w Katowicach

W dniu 8 czerwca 2018 roku uczniowie klas I g, I ch oraz II ch wraz z opiekunami: Iwoną Kremiec, Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w Dniu Otwartym Szkoły Policji w Katowicach.

W trakcie wizyty każdy odwiedzający miał możliwość przyjrzeć się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także podziwiać wiele innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk.

Po uroczystym apelu, przemarszu pododdziałów szkolnych i tradycyjnym już wspólnym zdjęciu wszystkich uczestników na placu apelowym, najpierw odbył się pokaz sprawności słuchaczy szkoły, a po krótkiej przerwie efektowna prezentacja Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, w której funkcjonariusze przedstawili kilka zainscenizowanych sytuacji, związanych z próbą odbicia czy udaremnienia ucieczki przewożonego więźnia.

Z wielkim zainteresowaniem oglądano pokazy sprzętu Straży Granicznej, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celnej i policyjnego – zorganizowanego we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach.

Dużą popularnością cieszyły się pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie, którym towarzyszył głośny aplauz zgromadzonej widowni.

Dla wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową przygotowano konkursy sprawnościowe i rowerowy tor przeszkód. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy, gdzie najlepsi strzelcy nagradzani byli pamiątkowymi medalami, a co godzinę słuchacze prezentowali pokazy strzeleckie.

Chwilę wytchnienia zapewniały m.in.: ogródek rysunkowy (gdzie organizowane były także konkursy), pokazy daktyloskopii, przejazdy radiowozem, a gorącej i aromatycznej grochówki nie zabrakło dla nikogo.

Dziękujemy Szkole Policji w Katowicach za zaproszenie na Dzień Otwarty. Do zobaczenia za rok!