Nowy parking przy Naszej Szkole

4 czerwca odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych przy naszej placówce. W ramach prac budowlanych powstały łącznie 82 miejsca parkingowe, z których oprócz nauczycieli i uczniów będą mogli korzystać również mieszkańcy grodu nad Sołą.

Polecamy także lekturę na łamach Wojewódzkiego Serwisu Informacyjnego, Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, a także prasy Głosu Oświęcimskiego 24. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

„Prace obejmowały budowę zjazdu publicznego, jezdni manewrowej, miejsc postojowych oraz przeznaczonych dla postoju rowerów, zostały wybudowane chodniki. Ponadto wokół szkoły wykonano oświetlenie, przebudowano odcinek ulicy Bema. Układ komunikacyjny zyskał nowe odwodnienie. W jego obrębie oraz wzdłuż ul. Bema wybudowano odcinek kanalizacji deszczowej. Inwestycję wartą około 1,2 mln złotych sfinansował Powiat Oświęcimski” – wylicza Nikolina Magiera, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

„To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji, jeżeli chodzi o szeroko rozumianą oświatę. Powiatowy „Chemik” zyskuje po raz kolejny nowe oblicze. Dwa lata temu wykonaliśmy elewację budynku, teraz zmodernizowaliśmy infrastrukturę ciągu pieszo – jezdnego przed szkołą” – mówił w trakcie odbioru robót starosta oświęcimski, Zbigniew Starzec

„Planujemy też poprawę infrastruktury za budynkiem szkoły, chcemy wybudować stadion lekkoatletyczny. Na finansowanie tego sportowego przedsięwzięcia planujemy pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu” – dodaje starosta, Zbigniew Starzec.

„Na te inwestycje czekaliśmy wiele lat. Brak miejsc do parkowania dawał się szczególnie we znaki pracownikom, rodzicom i innym osobom odwiedzającym naszą szkołę. W skutek ciasnoty dochodziło czasem do uszkodzeń pojazdów, teraz sytuacja znacznie się poprawi. Należy dodać, że z części nowych miejsc parkingowych bezpośrednio przylegających do ulicy Bema, korzystać mogą również okoliczni mieszkańcy” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Warto podkreślić, że w ramach inwestycji posadzono blisko 1200 sztuk nowych drzew i krzewów. Ponadto dodatkową atrakcją będzie oświetlenie choinki, która podczas Świąt Bożego Narodzenia ozdobi spory teren wokół szkoły.

Materiał w MalopolskaOnline.pl

Publikacja na łamach gazety Głos Oświęcimski 24 / STRONA 4

Relacja na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /