W Naszej Szkole wyłoniono najlepszych młodych chemików (Galeria)

Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik” organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.
O minionym wydarzeniu można poczytać również na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnili; pani Kamila Kolasa reprezentująca firmę Synthos S.A. oraz pan dr inż. Adam Tarniowyprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

„Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny o tematyce chemicznej. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu przez dyrektora szkoły pana Jacka Stocha oraz zaproszonych gości” – relacjonuje Urszula Przybytek, organizatorka konkursu z PZ nr 2 w Oświęcimiu.

„Uczniowie zmagali się w dwóch etapach konkursu, w którym wzięło udział 151 osób. Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A., Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, a także firma Omag. Głównymi nagrodami w konkursie był Iphone oraz czytnik e-book Kindle Amazon” – kontynuuje Urszula Przybytek.„Kolejne miejsca w konkursie również zostały nagrodzone, były to między innymi zestawy słuchawek i głośników bezprzewodowych oraz zestawy długopisów i pamiątkowych kubków. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie tak cennych nagród” – zaznacza współorganizatorka konkursu,Agnieszka Mąsior z Powiatowej Dwójki.

Wśród najlepszej dziesiątki uczestników przedsięwzięcia znaleźli się;

Cienkosz Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Matyja Milena ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Dubiel Miłosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Laby Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Wiertel Marcin ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu
Bizoń Karol ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Bęgziak Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Bartulik Patryk ze Szkoły Podstawowej w Kobiernicach
Gibas Sylwia ze Szkoły Podstawowej w Czańcu
Zięba Kinga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach
Gawęda Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach

„Serdecznie gratulujemy wyników zwycięzcom konkursu i dziękujemy za udział w zorganizowanej przez nas uroczystości. Gorąco zachęcamy do równie licznego udziału w przyszłym roku” – podsumowują organizatorki Urszula Przybytek i Agnieszka Mąsior.

Zdjęcia z minionego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ
/ autor: Jakub Konior /