Nasi pływacy najlepsi w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pierwszym miejscem w klasyfikacji drużynowej zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów szesnastoletnich w Ostrowcu Świętokrzyskim dla reprezentantów Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu. Zawodnicy trenowali pod czujnym okiem trenerki Jadwigi Zieleńskiej – Starzec.
 
O sukcesach naszych zawodników można poczytać również na łamach lokalnych i wojewódzkich mediów, odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem. Materiał będzie również dostępny w sierpniowym wydaniu Głosu Oświęcimskiego24.

„Warto podkreślić, że absolwenci trzeciej klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego funkcjonującego w Powiatowej Dwójce, trzykrotnie stawali na podium w wyścigach sztafetowych. Srebrny medal wywalczyły dziewczęta w wyścigu na 4×100 metrów stylem zmiennym płynąc w składzie; Julia Blachura, Julia Pawłowska, Zuzanna Nowak oraz Martyna Prochownik” – relacjonuje Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim w pływaniu.

Po brązowy medal sięgnęła sztafeta męska na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym walcząca w składzie; Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka oraz Oskar Blachura, a także zespół sztafetowy na dystansie 4×100 metrów stylem zmiennym płynący w składzie; Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka, David Szczygieł i Oskar Blachura.

„Trzykrotnie w wyścigach indywidualnych o medal ocierali się, zajmując czwartą lokatę: Oskar Blachura na 400 metrów stylem zmiennym, Zuzanna Nowak na 100 metrów stylem motylkowym i Martyna Prochownik na 200 metrów stylem zmiennym. Każdy z trojga zawodników w pięknym stylu poprawił swoje rekordy życiowe” – kontynuuje szkoleniowiec, Piotr Woźnicki.

Wśród finalistów Mistrzostw Polski znaleźli się; Oskar Blachura, Zuzanna Nowak, Martyna Prochownik, Bruno Gałuszka, David Szczygieł, Jarema Stańczyk, Julia Pawłowska, Oliwia Rygiel, Wiktoria Skarwecka, Maja Kapcińska, Maciej Płatek, Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Weronika Kusion, Wojciech Moryl, Mikołaj Kozieł, Julia Blachura, Aleksandra Pałka i Martyna Gabor.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy kończą swoje kariery lub wybierają inne drogi rozwoju za godne reprezentowanie barw Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu i lata wspólnych, dobrych doświadczeń” – podsumowuje zgodnie kadra trenerska z oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu.

/ autor: Jakub Konior /