Czternaście medali w rękach naszych 15-letnich pływaków

Siedem złotych, trzy srebrne i cztery brązowe medale wywalczyli 15-letni reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów na Krytej Pływalni w grodzie nad SołąPodopieczni trenera Andrzeja Brani uplasowali się na wysokim drugim miejscu w punktacji medalowej oraz drużynowej.
 
O sukcesach naszych uczniów można poczytać m.in. na łamach lokalnego i wojewódzkiego portalu informacyjnego. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.
„Z całą pewnością pierwszoplanową postacią wśród chłopców okazał się Michał Daszkiewicz, nowy Rekordzista Polski na 400 metrów stylem dowolnym w kategorii 15-lat. Zawodnik„wymazał” rekord naszego absolwenta Wojtka Wojdaka, późniejszego Wicemistrza Świata na dystansie dwukrotnie dłuższym” – mówi Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim.

Ponadto Michał Daszkiewicz wywalczył jeszcze cztery złote i jeden srebrny medal w wyścigach indywidualnych i sztafetowych na dystansie 200 i 1500 metrów stylem dowolnym oraz 4×200 metrów stylem dowolnym, 4×100 metrów stylem zmiennym i 4×100 metrów stylem dowolnym. Michał to wychowanek klubu Ósemka Oświęcim i trenerki Agnieszki Goduli, obecnie świetnie rozwija się pod skrzydłami trenera Andrzeja Brani.

Wśród dziewcząt brylowała Marta Klimek, która w pięknym stylu zwyciężyła na 200 oraz 100 metrów stylem dowolnym, zbliżając się o włos do rekordu Polski na tym dystansie. Uczennica Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego na 400 metrów stylem dowolnym wywalczyła medal srebrny, natomiast na 50 metrów stylem dowolnym zdobyła brązowy krążek, do czego dorzuciła jeszcze dwa medale w wyścigach sztafetowych. Marta to wychowanka klubu Aligator Gorzyce i trenera Roberta Knapika, obecnie rozwijająca swój talent w oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Do zaszczytnego grona medalistów dołączył Jan Więzik, zdobywając dwa brązowe medale na dystansie 400 oraz 1500 metrów stylem dowolnym. Janek to zawodnik pochodzący z Bielska, w szkole podstawowej reprezentujący klub UKS Ondraszek Bielsko-Biała, gdzie szkolił się pod trenerskim okiem Mariusza Borowskiego.

„Rewelacyjnie zakończyły się również wyścigi sztafetowe, w których dwukrotnie najlepsi okazali się nasi reprezentanci na 4×200 metrów stylem dowolnym płynąc w składzie: Michał Daszkiewicz, Mateusz Krupa, Sebastian Zalewski Jan Więzik oraz na 4×100 metrów stylem zmiennym w składzie: Kacper Brączek, Mateusz Krupa, Sebastian Zalewski i Michał Daszkiewicz” – kontynuuje Piotr Woźnicki.

W wyścigu na 4×100 metrów stylem dowolnym chłopcom płynącym w składzie: Michał Daszkiewicz, Marcin Malarz, Jan Więzik i Dawid Danikiewicz do złotego medalu, po niesamowicie emocjonującej walce brakło zaledwie 0,01 sekundy.

Świetnie spisały się także dziewczęta, które w rywalizacji sztafet na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym wywalczyły medal srebrny Martyna Szkurat, Martyna Kuziów, Zofia Wróbel, Marta Klimek, a na dwukrotnie krótszym dystansie uplasowały się na miejscu trzecim, płynąc w takim samym składzie.

Wśród finalistów Mistrzostw Polski znaleźli się: Mateusz Krupa, Jan Więzik, Erwin Szydłowski, Martyna Szkurat, Martyna Sadlik, Sebastian Zalewski, Martyna Kuziów, Kacper Brączek, Dawid Danikiewicz, Paulina Budzińska, Roch Sieprawski, Igor Swójnóg, Igor Wróbel, Marcin Malarz, Mikołaj Para i Nikola Krawczyk.

/ autor: Jakub Konior /