UCZNIOWIE KLASY MUNDUROWEJ NA XXVI MIĘDZYNARODOWYM SALONIE PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH

Zgodnie z tradycją, jak co roku na początku września uczniowie klasy mundurowej wraz z dyrektorem szkoły Jackiem Stochem i opiekunami: Kazimierzem Foltynem, Marcinem Dziubkiem oraz Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji Targów Kieleckich, która, jak co roku zapewniła nam darmowe wejściówki (koszt biletu to wydatek 80 złotych). Mamy nadzieję, że nadal nasza szkoła w przyszłości będzie mogła korzystać z darmowych zaproszeń.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to trzecie największe targi zbrojeniowe w Europie. W tegorocznej edycji wzięło udział 624 wystawców z 31 krajów, w tym 332 firmy oraz instytucje naukowo-badawcze z Polski. Tematem wiodącym w 2018 roku było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas MSPO prezentowany był sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. Na wystawie można zobaczyć było między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, ratownictwa medycznego oraz obrony przed bronią masowego rażenia dla Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.

Jak zwykle interesującą ofertę przedstawiły muzea: Wojska Polskiego, Sił Powietrznych oraz Wojsk Lądowych. W hali B kieleckiego ośrodka targowego swoje stoiska rozlokowały organizacje proobronne, stowarzyszenia weteranów oraz Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia.