Uczniowie IV klasy technik elektronik z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

pupW dniu 22 października 2014 roku uczniowie klasy IV elektronicznym wraz z opiekunem Mieczysławem Kurczabem uczestniczyli w zajęciach warsztatowo-informacyjnych dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu.

Temat spotkania w tym roku to – „Zaprzyjaźnić się rynkiem pracy. Szkoła i co dalej: praca dalsza edukacja, zdobywanie nowych kwalifikacji”.

Inicjatywa ta ma na celu popularyzowanie orientacji i poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i  zawodowej.

Powyższe zajęcia organizowane są corocznie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK) zainicjowanego przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.