Słów kilka o naszym Jubileuszu

Dzień 8 października 2018 stał się historyczną datą dla Powiatowego Zespołu Nr2.  Naszej Szkole nadano imię Ignacego Łukasiewicza, a także  wręczono i poświęcono sztandar. Wszystko to stało się podczas Jubileuszu 70. rocznicy powstania Technikum i 35-lecia Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele św. Maksymiliana, odprawiona przez kapłanów uczących w Naszej Szkole pod przewodnictwem proboszcza ks. Mariusza Kiszczaka.

Następna część obchodów Jubileuszu miał miejsce w Oświęcimskim Centrum Kultury. To tam nastąpiło nadanie imienia Ignacego Łukasiewicza oraz wręczenie sztandaru przez Starostę Oświęcimskiego Zbigniewa Starca dyrektorowi szkoły Jackowi Stochowi.  Podczas części artystycznej wystąpili m.in.: uczniowie, nauczyciele, absolwenci, którzy wzruszali, bawili, prowokowali do wspomnień zgromadzonych widzów.

Kolejnym etapem obchodów było poświęcenie sztandaru oraz  odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej „Pamięci tych, którzy tworzyli historię tej szkoły”.

Zaproszeni Goście mogli zwiedzić szkołę, uczestniczyć w  przygotowanych  dla nich pokazach i prezentacjach, a także wpisać się do Księgi Pamiątkowej.

Absolwenci i emerytowani nauczyciele podzielili się z naszymi uczniami wspomnieniami z dawnych czasów, przybliżyli historię szkoły, opowiedzieli, jak wyglądało kiedyś nauczanie informatyki .

Ogrom pracy wykonanej przez społeczność Naszej Szkoły oraz wkład w uświetnienie tej doniosłej uroczystości emerytowanych nauczycieli,  absolwentów, sympatyków PZ Nr2 zasługuje  na szczegółowe sprawozdanie, które w niedługim czasie zamieścimy.

Poniżej linki do filmików, które już ukazały się w sieci

film1 -Twarze

film2 Ta nasza młodość..

Poniżej kilka pierwsza galeria, wkrótce opublikujemy więcej materiałów z uroczystości