Wojskowy Dzień Szkoleniowy w ramach „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych [foto]

21 września br., na terenie kompleksu Garnizonowego Ośrodka Szkolenia – obiektu 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku – Białej, miał miejsce Wojskowy Dzień Szkoleniowy klasy 2g.

Klasa mundurowa realizowała zajęcia pod czujnym okiem zawodowych żołnierzy w ramach  „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych”.

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej. Zostali przeszkoleni w zakresie posługiwania się sprzętem i indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami. Poznali budowę i obsługiwanie techniczne wyposażenia indywidualnego. Młodzież zapoznana została również z zakresem sprawdzianu kwalifikacyjnego sprawności fizycznej, obowiązującego w SZ RP.

Opiekę nad uczniami sprawowali Wojciech Iwanicki oraz Joanna Smrek.