Otrzęsiny klas pierwszych [FOTO]

Wzorem minionych lat 15 października 2018 roku w Naszej Szkole czwarty raz odbyła się uroczystość OTRZĘSIN uczniów klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Została ona podzielona na dwie części – rozrywkową i oficjalną.

Przedstawiciele poszczególnych klas, dopingowani przez wychowawców, kolegów i koleżanki, dzielnie walczyli w kilku konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Nr 2.

Pierwszą z nich było zaprezentowanie efektów pracy zespołów klasowych, które przygotowywały  plakaty, piosenki lub wiersze. Wszystko to miało być zgodne z kierunkiem nauczania w danej klasie.

Druga konkurencja polegała na wypełnieniu przygotowanego wcześniej testu, sprawdzającego wiedzę pierwszaków o szkole. Musieli oni między innymi wymienić imiona i nazwiska dyrektora i wicedyrektorów oraz wskazać, kto jest patronem PZ Nr 2.

Trzecie zadanie wymagało dobrej kondycji fizycznej, by pokonać w jak najkrótszym czasie tor przeszkód. Konkurencja ta wzbudziła wiele emocji.

Prawdziwy duch rywalizacji obudził się w pierwszakach podczas ubijania piany z białka. Mieli na to  tylko jedną minutę i nie wszystkim się to udało – byli tacy, którzy nie przyłożyli się do zadania i opuścili uroczystość z pianą (lub białkiem) na głowie.

Ostatnia konkurencja sprawdzała refleks uczniów klas I – była to tak zwana „zabawa w krzesełka”. Walka o zajęcie najwyższego miejsca na podium wyglądała imponująco.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało  pięcioosobowe jury, które starało się sprawiedliwie oceniać wykonywane zadania i przyznawać punkty.

Rywalizację wygrała klasa I a Liceum, drugie miejsce zajęła klasa I e LO, a trzecie I b LO. Nagrodami były dyplomy, kupony na klasowe nieprzygotowanie do lekcji oraz trochę słodkości.

W oficjalnej części uroczystości odbyło się ślubowanie – po raz pierwszy na Sztandar Szkoły. Uczniowie wypowiedzieli słowa uroczystego przyrzeczenia. Zapewnili, iż będą zdobywać dobre wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę, szanować godność swoją, nauczycieli i kolegów, mówić prawdę, walczyć z niesprawiedliwością i nietolerancją oraz bronić własnego zdania, biorąc za nie odpowiedzialność.

Po złożeniu przysięgi Pan Dyrektor Jacek Stoch wręczył nagrody.  Życzył też uczniom klas I  powodzenia w nauce.

O dobrą zabawę zadbała klasa II inf. A wspierana przez p. Jolantę Materkowską Bonar i p.  Agnieszkę Kapcia. W rolę prowadzącej uroczystość wcieliła się uczennica klasy IV chem. – Paulina Urbańczyk.

Galeria z tego wydarzenia[TUTAJ]