Zwycięstwa siatkarek z UKS SETBOL

W miniony weekend – 20 i 21 października – ożyły trybuny hali sportowej PZ nr 2. Miłośnicy siatkówki dopingowali zawodniczki UKS -u SETBOL, które w sobotę spotkały się na parkiecie z zespołem z Myślenic w ramach rozgrywek I Ligi Małopolskiej, a w niedzielę z drużyną z Kęt w rozgrywkach juniorek.

Obydwa mecze zakończyły się zwycięstwem zawodniczek, które są uczennicami Naszej Szkoły.

Publiczność, która obserwowała sobotni mecz, wystawiona była na ciężką próbę. Dziewczęta wygrały 3 : 2 z Dalinem Myślenice, ale zafundowały kibicom siatkówki horror w pięciu setach. Seriami tracone punkty i trwonienie budowanych przewag – to najkrócej zarysowany obraz spotkania.

Mecz niedzielny można uznać za derby Powiatu Oświęcimskiego. Juniorki UKS -u SETBOL podejmowały drużynę Kęczanina. Kolejno wygrywane sety do 14, 23 i 20 pozwalały spokojnie śledzić rozwój wydarzeń na boisku. Spokój zachowywali także trenerzy: Marek Wasztyl i Przemysław Karaś. Zmiany, których dokonywali, wprowadzając na parkiet w trzecim secie nowe zawodniczki, dowodzą, że byli tego wieczoru pewni swego.

Doping niósł się po hali i wokół niej głośnym echem. Niewątpliwie zainteresowanie kibiców, którym cieszyły się dotychczasowe mecze z udziałem siatkarek UKS –u Setbol, będzie motywowało nasze zawodniczki do sięgania po kolejne zwycięstwa.

Dziękujemy całej drużynie, trenerom i żywo reagującej publiczności. Zapraszamy do śledzenia kalendarza rozgrywek i na kolejne mecze.

Wyniki spotkań:

I Liga Małopolska:

UKS Setbol Oświęcim – SMS Dalin Myślenice 3:2 (22:25, 25:18, 22:25, 25:14, 15:8)

Juniorki:

UKS Setbol Oświęcim – UMKS Kęczanin 3:0 (25:14, 25:23, 25:20)