Nasi uczniowie na wycieczce naukowej w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym

W pierwszej dekadzie października do krakowskiego ZOO pod opieką p. Anny Somogyi, p. Urszuli Przybytek oraz p. Jolanty Rakowskiej udali się uczniowie z klas; 1 chemicznej Technikum, 2B LOMS i 2C LOMS.

O wycieczce naszych uczniów można poczytać także na łamach Faktów Oświęcim. Odnośnik do publikacji znajduje się do wglądu pod tekstem. Wyjazd stanowił świetną okazję do usystematyzowania, a przede wszystkim wzbogacenia wiedzy na temat różnorodnych gatunków zwierząt znajdujących się w Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. „Możliwość przyglądania się zachowaniu egzotycznych zwierząt z odległych kontynentów dostarczyła uczniom wiele emocji. Warto podkreślić, że za sprawą bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, cenne wiadomości zdobyte podczas wycieczki niewątpliwie zapadną w pamięć jej uczestnikom” – relacjonuje Anna Somogyi, organizatorka wyjazdu do stolicy Małopolski. „Kocham zwierzęta dlatego strasznie się ucieszyłam, że jedziemy właśnie w to miejsce. Wycieczkę uważam za bardzo udaną, dowiedziałam się naprawdę wielu ciekawych rzeczy i mam nadzieje, że kiedyś uda mi się jeszcze tutaj wrócić” – mówi Wiktoria, uczennica drugiej klasy liceum o profilu biologiczno-matematycznym w powiatowej Dwójce.

Pomimo zmęczenia wynikającego z bogatego programu zwiedzania w drodze powrotnej uczniowie ochoczo wymieniali się swoimi przemyśleniami, co świadczy o realizacji głównego założenia minionej wycieczki naukowej.

Materiał znajdziecie w Faktach Oświęcim.  Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

autor: Jakub Konior