Wyjątkowa lekcja z Panem Janem Babiarzem (Galeria)

O minionym wydarzeniu informują także Fakty Oświęcim, odnośnik znajduje się do wglądu pod tekstem.

Przewodnim tematem wydarzenia były zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. W spotkaniu z młodzieżą, które prowadził dyrektor szkoły, p. Jacek Stoch wzięli udział wyjątkowi goście; p. Jan Babiarz, wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych Oświęcim oraz p. Wanda Piątek, była wicedyrektor szkoły.

Jak zgodnie przyznają uczestnicy spotkania była to bardzo ciekawa lekcja historii, która dostarczyła uczniom wiedzy na temat rozwoju branży chemicznej na terenie Oświęcimia. Pan Jan Babiarz, jako wieloletni dyrektor Zakładów Chemicznych podzielił się swoją wiedzą dotyczącą wpływu substancji produkowanych oraz stosowanych technologii w Oświęcimiu na stan środowiska.

Dzięki uczestnictwu w spotkaniu uczniowie dowiedzieli się  także z jakimi problemami firma musiała się zmierzyć, by spełnić wysokie wymagania dotyczące przestrzegania przepisów ekologicznych.

„Ogrom pytań kierowanych do zaproszonych gości świadczył o dużym zaangażowaniu wdzięcznej za spotkanie młodzieży z oddziałów o profilu technik technologii chemicznej i biologiczno-chemicznej” – cieszy się, Jacek Stoch, dyrektor Naszej Szkoły.

Materiał w Faktach Oświęcim

/ autor: Jakub Konior /