Kolejny raz z wizytą u seniorów [foto]

W dniach 26 października i 14 listopada br. wybrani uczniowie klas mundurowych wraz z opiekunami Darią Kobylczyk i Joanną Wiktor-Sieprawską po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pomocy  w Oświęcimiu.

Celem pierwszej wizyty był udział naszych uczniów w międzypokoleniowych warsztatach kulinarnych, a drugiej uczczenie 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości.

Oba spotkania odbyły się w ramach realizacji projektu związanego z integracją międzypokoleniową, która ma na celu aktywizację podopiecznych ośrodka z młodzieżą szkolną, a uczniów uwrażliwia na problem starości i niedołężności, oraz uczy ich tolerancji wobec seniorów.

Współpraca pomiędzy Ośrodkiem, a Powiatową „Dwójką” trwa już od kilku lat, obie strony projektu  czerpią  z  przedsięwzięcia wiele satysfakcji i radości. Na uznanie zasługuje szczególna postawa naszych uczniów, którzy wobec starszych osób wykazują się życzliwością, otwartością, ciepłem  i empatią.

Każde dotychczasowe spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, pomiędzy młodzieżą a seniorami  nawiązała się wyjątkowa więź, która przekroczyła granice stawiane przez różnice międzypokoleniowe.

W przyszłości tego typu działania z pewnością będą kontynuowane, ze względu na ich pozytywny wydźwięk i odbiór.

Pedagog Joanna Wiktor-Sieprawska

O wizycie naszej młodzieży informują także Fakty Oświęcim TUTAJ