Targi edukacyjne 2019 [galeria]

W dniu 7 stycznia 2019 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu odbyły się 21. Powiatowe Targi Edukacyjne. W wydarzeniu tym wzięły udział Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty, Pani Maria Nitka, Dyrektor Delegatury w Wadowicach oraz wizytator, pani Honorata Nowak- Kolec

Podczas targów swoje oferty zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne szkół powiatowych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu oraz Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego a także Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze Propozycje kulturalne na swoim stoisku przedstawiał Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Znalazło się też miejsce dla doradców zawodowych z Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

W tym roku na targi zostali zaproszeni uczniowie klas 8 szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjów. Łącznie do hali Powiatowego Zespołu nr 2 przyszło prawie 2000 młodych ludzi z z całego powiatu oswięcimskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół, bezpośrednio zapytać o interesujące kierunki, zobaczyć film czy prezentacje. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji: pokazów urządzeń technicznych czy pokazów fryzjerskich.

Na targach obecny był również  „Chemik”, a nasze stanowisko odwiedziły  m.in. p. Halina Cimer oraz p. Maria Nitka (na zdjęciu).

Jednocześnie w Naszej Szkole trwał Dzień Otwarty.

Galeria z Targów Edukacyjnych i Dnia Otwartego [tutaj]