Kino, które uczy i wychowuje- program Kino Szkoła, podsumowanie pierwszego półrocza 2018/2019

18  grudnia młodzież Naszej Szkoły po raz trzeci w tym semestrze uczestniczyła w programie Kino-Szkoła. Jest to projekt profilaktyki poprzez film, w którym uczniowie konfrontują się z ważnymi problemami społecznymi.

W październiku myślą przewodnią było to zachowanie własnych wartości w sytuacji presji grupowej. Nasi uczniowie obejrzeli film „Moja miłość” (reż. Brian Braugh)

W listopadzie dzięki filmowi „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego musieli zmierzyć się z problemem uzależnień od środków psychoaktywnych oraz presji i woli wychodzenia z nich.

Tematyką spotkania grudniowego była dorosłość i odpowiedzialność za siebie i swoją przyszłość. Materiałów do przemyśleń dostarczył obraz „Carrie Pilby” (reż. Susan Johnson)

Dodatkowym atutem programu jest udział młodzieży w dyskusji prowadzonej przez specjalistę. Filmy to „świeże” produkcje oparte na prawdziwych wydarzeniach i historiach z życia konkretnych osób, wzbudzają więc żywe emocje, wzruszają, dają do myślenia…

A oto kilka opinii uczestników na temat obejrzanych filmów :

– „Bardzo mi się to podoba, ponieważ przed każdym filmem mamy pouczający wykład”.

– „Każdy film pokazuje nam jak wygląda świat, który nas otacza i jakie są w nim zagrożenia z którymi możemy walczyć”.

-„Projekt Kino-Szkoła bardzo nam się podoba i jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć w nim udział. Dzięki niemu wiele się nauczyliśmy i poznaliśmy inne spojrzenie na otaczający nas świat”.

– „Podoba mi się to że każdy film porusza sprawy które nasz dotyczą i z którymi mamy styczność na co dzień”.

– „Fajne jest to, że filmy są bardzo zróżnicowane, więc każdy może znaleźć coś dla siebie”.