Świetne wyniki Naszych pływaków na zawodach w Lublinie

Z dużym powodzeniem startowała drużyna naszych pływaków z SMS Oświęcim na zawodach pływackich Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie.

O sukcesach Naszych zawodników można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim i Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki znajdują się do wglądu pod tekstem.

Świetny występ zanotowała na swoim koncie Dominika KOSSAKOWSKA z 2B LOMS, zwyciężając dwukrotnie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym w kategorii Open. Dwa imponujące wyścigi zaowocowały mianem najlepszej zawodniczki w kategorii 17-18 lat oraz piątym miejscem w kategorii Open w klasyfikacji za dwa najlepsze starty. Zwyżkująca forma podopiecznej Piotra Woźnickiego to świetny prognostyk przed Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców. Miłą niespodziankę sprawił również Przemysław Suchański plasując się na trzecim stopniu podium w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz piątym miejscem wśród najlepszych zmiennistów w kategorii Open za dwa najwartościowsze wyniki.

 „Z nowym rekordem życiowym na 50 metrów stylem klasycznym zawody zakończył Mateusz Dubas, który wywalczył drugie miejsce w kategorii 17-18 lat oraz czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych zmiennistów kategorii Open” – mówi Piotr Woźnicki, trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

 Udane zmagania zanotowała również Daria Nita, która poprawiła swoje rekordy życiowe na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a ponadto uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji juniorek 17-18-letnich.

 Warto podkreślić, że na wysokiej trzeciej pozycji w klasyfikacji wśród juniorów 16-letnich zawody ukończyła Marta Klimek, która ustanowiła nowy rekord życiowy na 400 metrów stylem zmiennym oraz Jan Więzik, który poprawił swój najlepszy rezultat na 200 metrów stylem dowolnym. Ponadto w gronie najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: Kacper Brączek, Oskar Cieśla, Przemysław Suchański, Kamil Sieradzki, Wiktor Grzegorczyk.

 „Na uznanie zasługują także wszyscy zawodnicy, którym udało się poprawić swoje rekordy życiowe, a więc: Oskar Cieśla, Mateusz Dubas, Jakub Kwaśny, Daria Nita, Remigiusz Bartosiewicz, Kacper Brączek, Arkadiusz Czech, Marta Klimek, Kamil Sieradzki, David Szczygieł, Jan Więzik, Jakub Staciwa i Kamil Staciwa” – podsumowuje Piotr Woźnicki.

Materiał w Faktach Oświęcim

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

 / autor: Jakub Konior /