INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY !!!

Poniżej prezentujemy zasady przyjmowania stypendiów Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów.

WAŻNE TERMINY;
Składanie wniosków: do 21 CZERWCA 2019 ROKU
Ogłoszenie Wyników: do 5 LIPCA 2019 ROKU

Wnioski kandydatów zawierające list motywacyjny wraz z załącznikami odpowiadającymi przyjętym kryteriom należy składać w sekretariacie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, ul. Legionów 11, 32-600 Oświęcim (tel. 33 843 12 11) w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Fundusz im. Stanisława i Marii Neumannów” lub przesłać pocztą na adres MDSM.

Warunkiem uruchomienia przyznanego stypendium jest przedłożenie zaświadczenia o przyjęciu na studia.

Celem Funduszu jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży z Miasta i Gminy Oświęcim. Mogą z niego korzystać uczniowie szkół średnich, kończący naukę i pragnący podjąć studia na wyższych uczelniach, którym sytuacja materialna uniemożliwia finansowanie dalszej edukacji.

Kryteria przyznawania stypendium
Fundusz ma charakter konkursowy, a o przyznaniu stypendium decydują następujące kryteria:
– ponadprzeciętne uzdolnienia potwierdzone wynikami (świadectwo, osiągnięcia naukowe, artystyczne itp.)
– trudna sytuacja finansowa (potwierdzony średni zarobek netto na jednego członka rodziny)
– dodatkowe rekomendacje (np. szkoły, parafii, instytucji użyteczności publicznej, stowarzyszeń, osób prywatnych – nauczycieli przedmiotów lub wychowawców).