UCZNIOWIE CHEMIKA NA XXVII MIĘDZYNARODOWYM SALONIE PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH

Zgodnie z tradycją, jak co roku na początku września uczniowie Naszej Szkoły, wraz z opiekunami: Joanną Smrek, Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji Targów Kieleckich, która zapewniła nam 58 darmowych wejściówek (koszt biletu to 80 zł). Mamy nadzieję, że w przyszłości Nasza Szkoła będzie mogła nadal korzystać z takich darmowych zaproszeń.

Podczas zwiedzania ekspozycji uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. śmigłowce: Boeing Apache AH-64,   PZL Świdnik (Agusta-Leonardo)   Głuszec, PZL Mielec (Sikorsky, Lockheed Martin) Black Hawk  70, Bell Helicopter 407 oraz Chinooka.

Na stoiskach można było też obejrzeć sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych. Prezentowano również  uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie Marynarki Wojennej. Nie zabrakło specjalistycznych propozycji dla Policji, Straży Granicznej i jednostek ratowniczych. Firmy oferowały nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny. Na wystawie znalazły się również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

Coroczny wyjazd na kieleckie targi ma duże znaczenie dla rozwijania wiedzy i zainteresowań uczniów, w szczególności klas mundurowych. Dlatego też cieszymy się z możliwości udziału uczniów Naszej Szkoły w XXVII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.