Społeczność szkolna przyjęła pierwszaków do swego grona [galeria]

Wzorem minionych lat 30 września 2019 roku w Naszej Szkole po raz piąty odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet społeczności  „powiatowej dwójki”. Impreza została podzielona na dwie części: najpierw dla uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej, potem dla uczniów klas pierwszych po gimnazjum.

W oficjalnej części uroczystości odbyło się ślubowanie. Uczniowie wypowiedzieli słowa uroczystego przyrzeczenia: zapewnili, iż będą zdobywać dobre wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę, szanować godność swoją, nauczycieli i kolegów, mówić prawdę, walczyć z niesprawiedliwością i nietolerancją oraz bronić własnego zdania, biorąc za nie pełną odpowiedzialność.

Następnie przedstawiciele poszczególnych klas dopingowani przez wychowawców, kolegów i koleżanki, dzielnie walczyli w kilku konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Nr 2.

Pierwszą z nich było zaprezentowanie efektów pracy zespołów, które przygotowywały  plakaty  zgodne z kierunkiem nauczania w danej klasie.

Druga konkurencja polegała na wypełnieniu przygotowanego wcześniej testu, sprawdzającego wiedzę pierwszaków o szkole. Musieli między innymi wymienić imiona i nazwiska dyrektora i wicedyrektorów oraz wskazać, kto jest patronem PZ Nr 2.

Trzecie zadanie wymagało dobrej kondycji fizycznej, by pokonać bezbłędnie przygotowany tor przeszkód. Konkurencja ta wzbudziła wiele emocji.

Prawdziwy duch rywalizacji obudził się w pierwszakach podczas ubijania piany z białka. Mieli na to  tylko jedną minutę i nie wszystkim się to udało – byli tacy, którzy nie przyłożyli się do zadania i opuścili uroczystość z pianą (lub białkiem) na głowie.

Ostatnia konkurencja sprawdzała refleks uczniów klas I – była to tak zwana „zabawa w krzesełka”. Walka o zajęcie najwyższego miejsca na podium wyglądała imponująco.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało  jury, które starało się sprawiedliwie oceniać wykonywane zadania i przyznawać punkty.

Rywalizację wygrała klasa I a G oraz 1 d. Nagrodami były dyplomy, słodycze oraz kupon na dzień bez pytania. Ostatnie miejsce zajęły klasy  I h oraz I eln G.  i to właśnie te zespoły wywalczyły nagrodę główną, a mianowicie dyplom pocieszenia, słodycze oraz zaszczyt zorganizowania  otrzęsin klas I w przyszłym roku szkolnym.

O dobrą zabawę zadbała klasa II inf. A oraz II gr. wspierana przez p. Ewelinę Mikos i p.  Agnieszkę Tondryk oraz naszego szkolnego wodzireja i didżeja Cezarego Stecyka z klasy 4 gr.

Zdjęcia z obu wydarzeń można zobaczyć w naszej galerii na naszej stronie internetowej: