Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2014

Wykład dla uczniów PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PIGUŁCE

przed1 18 listopada 2014 roku młodzież z II klasy technik elektronik i II klasy informatycznej wraz  z opiekunami Iwoną Kremiec, Barbarą Bojarską- Mąkina oraz Mieczysławem Kurczabem uczestniczyła w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w wykładzie doktora Sebastiana Kolisza wygłoszonym w Wyższej Szkole Europejskiej imienia księdza Józefa Tischnera w Krakowie.

Prowadzący wykład Sebastian Kolisz – dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Krakowie przedstawił, czym tak naprawdę jest przedsiębiorczość, dlaczego warto wykształcić w sobie tę cechę jak najwcześniej i zacząć interesować się rynkiem pracy i swoją drogą zawodową już w szkole średniej.  Wykład uświadomił słuchaczom jak świadomie kształtować swoją karierę zawodową, tak by znaleźć  swoje miejsce na Linii Przynależności Zawodowej w kontekście polskiego rynku pracy. Uczniowie otrzymali  więc w pigułce informacje o tym, jak poruszać się na polskim rynku pracy, jak szukać w sobie kreatywności i motywacji oraz jak działać przedsiębiorczo tak, by dobrze wykorzystać swoje pasje i umiejętności, a także  móc w przyszłości na nich zarobić.

/M. Kurczab/

przed2 przed3