Kolejne sukcesy naszych uczniów w konkursie historycznym

foto: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Piotr Urbańczyk,
uczeń klasy 2d  PZ 2 SOMSiT

został Zwycięzcą

V Powiatowego Konkursu Historycznego „Solidarni”.

III miejsce zajęła  Julia Kopała, uczennica klasy 3d.

Za nami finał V Powiatowego Konkursu Historycznego „Solidarni”. 29 października 2019r. w Piwnicy Artystycznej MDK uczniowie powiatowych szkół średnich walczyli o podium, rozwiązując test wiedzy o działalności „Solidarności” w latach 1976-1989.

Autorem pytań oraz przewodniczącym komisji konkursowej, jak również prowadzącym konkurs był Artur Kasprzykowski, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Katowice. Dnia 15 listopada 2019r. w Oświęcimskim Centrum Kultury  podczas obchodów  Narodowego Święta Niepodległości  z rąk starosty i wicestarosty nagrody odebrali zwycięzcy i laureaci konkursów o tematyce patriotycznej organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Wśród nich  Piotr Urbańczyk i Julia Kopała.

SERDECZNIE GRATULUJEMY

/Historycy/

informacje i zdjęcia z portalu powiatowego [TUTAJ]

foto: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu