Kolejne sukcesy naszych pływaków

Świetnie spisali się 14-letni reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O sukcesach naszych uczniów można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim TUTAJ.

Niewątpliwie najlepszą zawodniczką okazała się Alicja Lubińska, która pewnie zwyciężyła na bardzo trudnym dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Warto podkreślić, że podopieczna trenera Krzysztofa Jakubika, zbliżała się do złamania granicy 5 minut. Zawodniczka zajęła również 5 miejsce za wyścig na 200 metrów stylem motylkowym i 6 miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

W finałach znaleźli sięJulia Jakubik, która wywalczyła 8 miejsce na 400 metrów zmiennym, 20 lokatę na 400 metrów stylem dowolnym oraz 18 miejsce na 800 metrów stylem dowolnym. Anna Mayerberg, znalazła się na 9 miejscu na 200 metrów stylem motylkowym, 12 miejscu na 100 metrów stylem motylkowym oraz 16 miejscu na 200 metrów stylem zmiennym. Maja Kryza, 19 lokata na 400 metrów stylem zmiennym. Z kolei dziesiąte miejsce w klasyfikacji zdobyła sztafeta płynąca 4×100 metrów stylem dowolnym w składzie: Mayerberg Anna, Balon Adrianna, Lubińska Alicja i Jakubik Julia.

Nasi najmłodsi zawodnicy po ambitnej, sportowej walce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyli ogrom nowych doświadczeń i obserwacji, mnóstwo rekordów życiowych i pozytywnych emocji” – ocenia Alicja Woźnicka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.