31 medali naszych pływaków na mistrzostwach Polski

11 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych medali wywalczyli reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O sukcesach naszych zawodników można poczytać również m.in. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i Faktach Oświęcim. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem. Publikacja będzie również dostępna na łamach regionalnej prasy.

Na najkrótszym 50 metrowym odcinku w stylu motylkowym srebrny medal wywalczył Kamil Sieradzki, ustanawiając tym samym rekord życiowyNa drugim stopniu podium stanęła Daria Nita za wyścig na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei na trzecim miejscu widniał Oskar Cieśla, który znacznie poprawił swój najlepszy wynik w karierze. Warto podkreślić, że rywalizacja na 100 metrów stylem zmiennym zaowocowała dwoma brązowymi medalami, które wywalczyła Dominika Kossakowska i Mateusz Dubas.

„Mocnym akcentem rozpoczął się czwarty dzień zmagań dla Dominiki Kossakowskiej, która po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium i wywalczyła złoty medal w kategorii seniorów okazując się najszybszą kraulistką w Polsce” – relacjonuje Alicja Woźnicka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu.

„W tej samej konkurencji srebrny medal wywalczyła Natalia Lewandowska, która znacznie poprawiła swój rekord życiowy. W kolejnej konkurencji na podium stanęła dwójka naszych delfinistów, a więc Kamil Sieradzki i Oskar Cieśla. Wśród dziewcząt na drugim stopniu podium stanęła Zuzanna Nowak” – dodaje trenerka Alicja Woźnicka.

Po zaciętej walce na dystansie 4 x 200 metrów stylem dowolnym, złoty medal wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie; Natalia Lewandowska, Dominika Kosińska i Dominika Kossakowska. W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stanęła męska reprezentacja płynąc w składzie: Przemysław Suchański, Dawid Szczygieł, Remigiusz Bartosiewicz i Kamil Sieradzki. W ostatnim dniu zmagań świetnie spisał się również ambitny i utalentowany zmiennista, Przemysław Suchański, który przełamał złą passę na tych zawodach, zdobywając złoty medal w kategorii Juniorów 17 i 18- lat.

Do imponującego dorobku medalowego dołożyła się również Daria Nita, która uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii seniorek za wyścig na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka była równocześnie najlepsza w kategorii juniorek na tym dystansie.

„Powody do zadowolenia miał również Wiktor Grzegorczyk, który znalazł się na drugim miejscu podium za wyścig  na 800 metrów stylem dowolnym.. Na koniec zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim na trzecim stopniu podium stanęła nasza sztafeta chłopców na 4×100 zmiennym, płynąc w składzie Remigiusz Bartosiewicz, Dawid Smolorz, Kamil Sieradzki i Przemysław Suchański” – podsumowuje zmagania zawodników trenerka, Alicja Woźnicka.

Materiał na stronie głównej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Publikacja w Faktach Oświęcim

/ Jakub Konior /