Tischnerowskie Dyskusje Młodych

DSCN0830W piątek 4. marca o godz. 12.00 w Powiatowym Zespole Szkół nr2 w Oświęcimiu odbyła się debata nt. uchodźców z udziałem młodzieżowych drużyn ze szkół w Dębicy (Artur Czernia, Przemysław Mądro oraz Patryk Dobrowolski), a także Nowego Targu w osobach Julii Szymusiak, Urszuli Tokarczyk i Przemysława Fryźlewicza. Debatę nieznacznie wygrała drużyna 1 LO im. Seweryna Goszczyńskiego z Nowego Targu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje poziom merytorycznego przygotowania obu zespołów oraz prezentowanych pokazów multimedialnych.

W jury zasiadali – Piotr Stolecki – dyrektor Biura Poselskiego Róży Thun w Krakowie, Jan Liniany – doktorant Uniwersytetu Śląskiego, wiceprezes fundacji Laboratorium Inicjatyw Środkowoeuropejskich, znawca Bliskiego Wschodu oraz Jacek Stoch – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr2 w Oświęcimiu, nauczyciel przedmiotów społecznych i historycznych.

Publiczność szczególnie nagrodziła Julię Szymusiak – uczennicę 1 LO w Nowym Targu, wskazując ją jako najbardziej aktywną uczestniczkę dyskusji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, bardzo dziękujemy publiczności, która również licznie przybyła na spotkanie (ponad 100 osób). Składamy również podziękowania osobom, które przyczyniły się do realizacji tego wydarzenia; Joannie Smrek, Beacie Księżarczyk, Jackowi Herbutowi, Janowi Krzanowskiemu, Tomkowi Płonce, Pawłowi Domagale i wspaniałym piosenkarkom – uczennicom naszej szkoły.

Kolejna debata odbędzie się w Dębicy – 1 kwietnia 2016 roku z udziałem tym razem szkół PZ Nr2 SOMSiT z Oświęcimia oraz 1 LO w Nowym Targu. Tematem debaty będzie „Demokracja i ochrona prywatności”.

Cykl debat organizują Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Oświatowych, Biuro poselskie Róży Thun oraz Stowarzyszenie Drogami Tischnera. Odbywa się on w ramach programu „Ogarnąć Europę”, w którego skład wchodzi m.in. Ogólnopolski Konkurs Interdyscyplinarny MIKROPROFESOR. Nasza szkoła bierze również udział w tym przedsięwzięciu.

Piotr Kak

ZApraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia [tutaj]