Wystawa prac grafiki komputerowej w Galerii Książki

DSCN0937Od 4 kwietnia do końca miesiąca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w prestiżowym Pasażu Przechodnia uczniowie naszej szkoły prezentują swoje obrazy na wystawie  pt. Emocje zmienne jak w teatrze. Zaprezentowano prawie 40 prac, na których za pomocą grafiki komputerowej uczniowie klas 1-4 technik cyfrowych procesów graficznych w zaskakujący i odkrywczy sposób zilustrowali całą gamę uczuć i emocji. Różnorodność ujęcia, technik graficznych, kolorystyki sprawia, iż wystawiane obrazy ogląda  się z ciekawością i przyjemnością. Przy tej okazji można nie tylko podziwiać wrażliwość, talent plastyczny, ale także zobaczyć, w jaki sposób młode pokolenie postrzega otaczający świat.

Twórczość uczniów technikum ma, oprócz artystycznego wymiar edukacyjny- umożliwia doskonalenie warsztatu pracy z aplikacjami graficznymi i tam samym przygotowanie sobie lepszego startu w rynek pracy.

Należy tu dodać, że jest to druga już wystawa uczniów o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych z naszej szkoły w Miejskiej Bibliotece Publiczne. Poprzednia, ubiegłoroczna obejmowała przykłady twórczości zarówno użytkowej jak i artystycznej, która była efektem ćwiczeń i zadań wynikających z realizacji programu nauczania

Głównymi organizatorami obecnej wystawy byli: p. Alicja Gryska i p. Piotr Kak

Zobacz poniższą galerię