Szachy

CHESS   CORNER

Mistrzostwa  PZ2 SOMSiT w Oświęcimiu  w szachach  klasycznych.

 

Rok 2020
Kalejdoskop szachow czerwiec 2020

Kalejdoskop szachowy

Finaliści do turnieju szachów klasycznych:

Damian Borowczyk 2infB

Kamil Kikla 1ch/infP

Rafał Kinalski 2 infB

Tomasz Koziar 3chem

Michał Małkus 1aG

Mikołaj Pacocha 3 infA

Dawid Spisak 1 infG

Krystyna Stryżak 2gr

Rezerwowy zawodnik:

Darek Paluch 1 infP

Rok 2019

W dniu 19.12.2019 rozegrano bożonarodzeniowy turniej szachowy w szachach szybkich (Rapid). Ze względu na dużą liczbę uczestników turniej rozegrano w 3 etapach:

eliminacje (6 grup)

turniej główny (trzy grupy)

i finał 6 osobowy.

Zwyciężył mistrz szkoły w szachach klasycznych Damian Borowczyk 2infB przed Tomaszem Koziarą 3chem i Dawidem Spisakiem 1 infG.

Dalsze miejsca zajęli:

4. Michał Małkus 1aG

5. Krystyna Stryżak 2gr – najlepsza wśród dziewcząt

6. Mikołaj Pacocha 3 infA.

Rozegrano również eliminacje do finału Mistrzostw Szkoły w szachach klasycznych na rok 2020, oprócz 6 finalistów zakwalifikowali się również:

7. Rafał Kinalski 2 infB

8. Kamil Kikla 1ch/infP.

Pierwszym rezerwowym zawodnikiem został

9. Darek Paluch 1 infP.

Mirosław Wojtyczko Paweł Wysogląd Tomasz Zięba

Zdjęcia z rozgrywek szachowych w 19 grudnia 2019 roku.

Zdjęcia z wręczenia dyplomów w dniu 3 stycznia 2020 roku.

Zakończyły się I Mistrzostwa PZ nr2 SOMSiT w Oświęcimiu w szachach klasycznych. Zwyciężył Damian Borowczyk z klasy 1 inf.b przed Tomaszem Wawoczny z klasy 3 inf. i Mikołajem Pacocha z kl. 2 inf.a. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do rozgrywek w roku przyszłym.

FINAŁ rok   2019

Wyniki

  1. Damian  Borowczyk—kl. 1Inf.B
  2. Tomasz Wawoczny—kl. 3Inf
  3. Mikołaj Pacocha—kl. 2inf.A
  4. Rafał Kinalski —kl. 1infB
  5. Dominik Rudek—kl. 2eln

Rozgrywki drużynowe wygrała klasa 1inf.B w składzie: Damian Borowczyk, Rafał Kinalski. Wychowawca mgr Katarzyna Knurowska.

Terminarz rozgrywek  2019/2020 zostanie podany w późniejszym terminie.

Zdjęcia z rozgrywek 21.03.2019