Jarosław Wróbel

Serdecznie witam wszystkich  na stronie.

Jestem absolwentem tej szkoły a dokładnie Technikum Chemicznego o specjalności technik technologii procesów chemicznych. W naszej szkole pracuje od 1998 roku a jako nauczyciel od 2002 roku.

Obecnie jestem wicedyrektorem szkoły i nauczycielem przedmiotów informatycznych. Najczęściej uczę przedmiotów związanych z tworzeniem stron internetowych. Jestem jednym z współautorów Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego MIKROPROFESOR.

Moje hobby to czytanie książek z gatunku fantastyki. Moi ulubieni autorzy to Sapkowski – jego saga wiedźmińska jest rewelacyjna, zresztą po przeczytaniu jej sięgnąłem także po grę Wiedźmin i stałem się jej fanem (z niecierpliwością czekam na następną cześć). Następny to Pilipiuk chyba najlepszy polski gawędziarz, jeśli ktoś chce poczytać fantastykę z humorem to polecam szczególnie Jakuba Wędrowycza. Inni autorzy których mógłbym polecić to Grzędowicz z powieścią „Pan Lodowego Ogrodu”(jest rewelacyjna), John Flanagan ze swoimi „Zwiadowcami” czy „Drużynie”, Trudi Canavan z magami oraz Jacek Piekara i cały cykl inkwizytorski. Oczywiście jest jeszcze wiele innych pozycji które mógłbym polecić, jeśli ktoś zechce to proszę mnie szukać na stronie www.lubimyczytac.pl

Pozdrawiam i życzę owocnej nauki!
Jarosław Wróbel


Pomocne linki dla uczniów:

  1. Tworzenie stron:
    • webmaster.helion.pl – strona internetowa na której znajdziecie wiele pomocnych informacji na temat aplikacji internetowych od tworzenia zwykłej strony poprzez xhtml, css, php, javascript i innych.
    • Notepad++ – bardzo fajny, darmowy edytor różnych języków programowania. Posiada także wbudowanego klienta ftp co bardzo ułatwia edycje stron zdalnie na serwerze.
    • www.w3schools.com – największy serwis na temat tworzenia stron internetowych. Opisane tam są wszystkie znaczniki i elementy stron internetowych, począwszy od html i css poprzez php, javascript, sql a na jquery kończąc. Każdy element posiada informację przez jaką przeglądarkę jest obsługiwany, jakie ma atrybuty, jest również porównanie pomiędzy html 4.01 a 5,  oraz wiele innych informacji.
  2. Walidacja stron:
    • validator.w3.org – bardzo pomocne narzędzie do sprawdzania poprawności napisanej przez siebie stron
  3. Egzaminy zawodowe:

Comments are closed.