Sukces Patrycji Bęgziak w Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej

Dnia 10 grudnia uczniowie klasy czwartej technikum o profilu technik technologii chemicznej oraz klasy 3a liceum wzięli udział w etapie rejonowym ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pierwszy etap zakończył się sukcesem naszych uczniów, bo zarówno maturzystka Patrycja Bęgziak, jak i uczniowie klas przedmaturalnych: Nadia Lala i Piotr Kotlarczyk uzyskali świetne wyniki kwalifikujące ich do dalszej części konkursu.

Po opublikowaniu wyników drugiego etapu z dumą informujemy, że Patrycja Bęgziak zakwalifikowała się do finału olimpiady i 12 marca 2022 roku w Krakowie będzie zmagać się z trudnymi zadaniami chemicznymi, by zdobyć tytuł laureata.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!!!

Życzenia na Gwiazdkę

Wesołych Świąt! Te proste życzenia od lat towarzyszą nam w świątecznym czasie. Uczniowie PZ nr 2 SOMSiT pośpieszyli z nimi w krótkim filmie. Niech magia Bożego Narodzenia trwa nie tylko w zimowe wieczory, ale i na co dzień. I niech niezmiennie towarzyszą nam słowa poety Jana Twardowskiego:

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryla niemądrego.

Mikołajkowy turniej siatkarski

W piątek 10 grudnia 2021 r. rozegrany został szkolny turniej siatkarski.  Do rozgrywek zgłosiły się 24 zespoły.
Pierwsze miejsce zajął zespół „Mendelejewy” w składzie: Dawid Spisak, Konrad Noszka, Kamil Hajduk, Kacper Bujas, Igor Lewandowski, Dominik Mendrala – wszyscy z klasy 3 infG oraz Aleksandra Drabczyk z klasy 3A.  Miejsce drugie zajęli uczniowie z klasy 3chem/inf G (Damian Kwaśniak, Aleksandra Mularczyk, Marek Kramarczyk, Monika Jazowska, Patryk Papuga, Rafał Drebszok, Stanisław Froń, Tomasz Katański. Na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z klasy 2 gr (Mateusz Szostek, Igor Gara, Marcin Dziedzic, Kamil Borowski, Wojciech Salamon, Bartek Ostapowicz, Anna Bryzek, Marta Zając).

Gratulujemy!

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego zebraną podczas turnieju karmę dla zwierząt przekazali schronisku dla bezdomnych psów i kotów w Oświęcimiu.

W imieniu zwierzaków dziękujemy!

Medalowe żniwa podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17/18 letnich.

Wspaniale zaprezentowali się nasi pływacy podczas zakończonych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 letnich.

Nasi reprezentanci rozpoczęli  mocnym akcentem, zdobywając już pierwszego dnia zawodów dwa cenne tytuły Mistrza Polski na arcytrudnym dystansie 400 m stylem zmiennym. Po emocjonującej walce, najlepszą zmiennistką w Polsce okazała się nasza tegoroczna maturzystka – Zuzanna FAMULOK, a kilkanaście minut później w jej ślady poszedł utalentowany 17-latek Michał PIELA, niespodziewanie pokonując starszych rywali. To pierwsze w historii naszej szkoły podwójne zwycięstwo w kategorii Open. Zuzanna FAMULOK w kolejnych dniach zmagań wzbogaciła swoje konto o 2 kolejne krążki w kategorii Seniorów – srebrny na 200 m stylem zmiennym oraz brązowy na 200 m stylem motylkowym. Czytaj dalej…

Mikołajkowy turniej szachowy

Dnia 3 grudnia 2021 r. odbył się w Naszej Szkole mikołajkowy turniej szachowy. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne uczestnicy rozgrywali swoje partie w trzech salach. Uczniowie byli zobowiązani do używania maseczek i dezynfekcji. Pomimo świątecznej, nieco rozluźnionej atmosfery wszyscy szachiści podeszli do rozgrywek bardzo poważnie i toczyli swe zmagania w skupieniu i z zaangażowaniem. Dużą niespodzianką była liczna reprezentacja dziewcząt z klasy If, które radziły sobie bardzo dobrze. Spośród nich szczególnie wyróżniły się Martyna Mąsiorska oraz Inez Nosal. Jak przystało na konkurs mikołajkowy organizatorzy rozdali liczne nagrody – w sumie 16. Zostały one ufundowane przez dyrekcję Naszej Szkoły. Wyniki ostatecznej klasyfikacji wyglądają następująco : Czytaj dalej…

Wicemistrzostwie województwa!!!

Ogromny sukces odnieśli nasi zawodnicy w Mistrzostwach Województwa  Małopolskiego w Unihokeju, które odbyły się 1 grudnia w Nowym Targu. W finałach zmierzyły się  cztery drużyny wyłonione w Mistrzostwach Powiatów. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Wśród  rywali grających na bardzo wysokim poziomie reprezentacja Naszej Szkoły wykazała się ogromną wolą walki oraz dużymi umiejętnościami zdobywając  wicemistrzostwo.  Należy tu dodać, że w meczu decydującym o pierwszym miejscu pomiędzy drużyną PZ nr2 a reprezentacją Nowego Targu do końca ważyły się losy spotkania, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:1 dla drużyny gospodarzy.

Kadrę naszych wicemistrzów tworzą:  Bratek Jan, Kovalchuk Mykhailo, Kukla Igor, Płonka Adrian, Siemasz Szymon, Wilk Daniel, Niewiadomski Igor, Mąsior Adam, Dubchenko Danylo, Chapelskyi Andrii, Adrian Gąsior, Pencko Miłosz

Dziękujemy i gratulujemy sukcesu

Opiekun: Małgorzata Kapcińska

Uczniowie „Chemika”w pięknym Wiedniu

Muzeum Historii Sztuki

W dniach 8-10 listopada uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję zwiedzić miasto kultury                      i sztuki – austriacki Wiedeń. Grupa  58 osób wraz z opiekunami zobaczyła najpiękniejsze miejsca związane ze światem malarstwa, rzeźby, historii europejskiej – Muzeum Historii Sztuki, Belweder, Operę  Wiedeńską, Galerię Albertina, zamek Schonbrunn oraz Muzeum Techniki i Muzeum Historii Naturalnej. Ciekawostką architektoniczną, która wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży, były budynki  zaprojektowane przez wiedeńskiego architekta – Hundertwassera.

Spacery po ulicach Wiednia, przedświąteczna atmosfera oraz spotkanie z twórczością takich malarzy jak Rubens, Bruegel, Picasso czy Modigliani – to na pewno zostanie w pamięci uczestników tej atrakcyjnej wycieczki.

 

Czytaj dalej…