Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

składam  wszystkim pracownikom szkoły

najserdeczniejsze życzenia:

realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy,

optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

Jacek Stoch
Dyrektor  PZ nr 2

 

 

Halo szkoła, tu polska piosenka rozrywkowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy

nauczycielkom i nauczycielom, pracownicom i pracownikom „Chemika”

wiele uśmiechu i radości nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Samorząd Szkolny, Uczennice i Uczniowie
Powiatowego Zespołu nr 2
Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych
w Oświęcimiu

Rzeczywistość szkolna i polskie piosenki – czy istnieje między nimi jakiś związek? Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że relacja jest oczywista! Zapraszamy do zapoznania się  interpretacją polskich przebojów w kontekście szkoły i jej codzienności

Poniżej film
Montaż i nadzór nad całością – niezawodny team Mateusz Kania i Jakub Joniec
Opiekun projektu: Katarzyna Strycharska
Warto obejrzeć!

 

Lekcja otwarta dla klas ósmych ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Oświęcimiu

W poniedziałek 4 października 2021 r. w naszym szkolnym laboratorium chemicznym odbyła się lekcja otwarta z chemii, w której wzięli udział ósmoklasiści Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu.

W czasie zajęć można było doświadczalnie zbadać różnorodne wskaźniki kwasowo – zasadowe oraz poznać zastosowanie i właściwości związków nieorganicznych. Pod opieką nauczycieli p.Urszuli Przybytek i p. Bogumiły Strycharskiej oraz uczniów z klasy III technologii chemicznej zaproszeni goście samodzielnie wykonywali eksperymenty chemiczne.

W trakcie doświadczeń młodzi uczniowie mogli liczyć na pomoc wyspecjalizowanych już w tej dziedzinie starszych koleżanek i kolegiów z naszego technikum. Podczas pracy na nowoczesnym sprzęcie w profesjonalnej pracowni chemicznej, uczniowie szkoły podstawowej mogli poczuć się jak w prawdziwym przemysłowym laboratorium. Na lekcji panowała miła atmosfera, zajęcia się podobały, a więc może niektórzy z zaproszonych gości powrócą do nas w przyszłości już jako uczniowie.

SZTAFETA NA MEDAL!!!

Męska reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce w Wojewódzkich Finałach w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w dniu 7 października 2021 roku w Nowym Targu. Do rywalizacji przystąpiło 12  najlepszych drużyn z Małopolski, wyłonionych w Mistrzostwach Powiatów.

Skład drużyny: Ptaszyński Stanisław, Pawłowski Jan, Kapłun Brajan, Kurdziel Dawid, Jarnot Jan, Szarek Jakub, Płoskonka Gracjan

Opiekun: p. Małgorzata Kapcińska.

Czytaj dalej…

Wyniki „Otrzęsin” 2021

Dnia 30 września 2021 roku odbyły się w Naszej Szkole „Otrzęsiny” klas pierwszych. Ta cyklicznie organizowana impreza stanowi połączenie rywalizacji z zabawą i integracją. Dwie z klas:  1b LO oraz 1 graficzna Technikum zajęły ex aequo pierwsze miejsce uzyskując po 38 pkt. Obie otrzymują nagrodę przewidzianą z tego tytułu, czyli jedno nieprzygotowanie z każdego przedmiotu w ciągu I semestru.

Natomiast „Złota Malina” przypadła również dwóm klasom- 1 informatycznej i 1 elektroniczno/informatycznej Technikum. Uzyskały one po 26 pkt i  zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami wspólnie przygotują ” Otrzęsiny” dla przyszłych pierwszaków w roku szkolnym 2022/2023.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę

Przyjęcie klas pierwszych do społeczności szkolnej

Dnia 30 września zapraszamy klasy pierwsze na szkolne „otrzęsiny”. Obowiązkowe są zabawne stroje i przebrania oraz przygotowanie równie śmiesznego hasła oddającego charakter klasy. Ten dzień będzie Waszym Świętem, dlatego wszystkie lekcje zostaną na ten czas odwołane. Tegoroczne spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu według poniższego harmonogramu. Przychodzicie na nie o wyznaczonej porze wraz ze swoidm wychowawcą, z którym spędzicie resztę dnia po wspólnej zabawie. Czytaj dalej…

Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników zakończył się.

Prosimy o odbiór pieniędzy ze sprzedaży i niesprzedanych książek w dniach:

22.09 ( środa) – 9.30-10.30
23.09 (czwartek) – 10.20 – 11.00 oraz 13.35-14.00
28.09 (wtorek) – 8.40-9.25

Pamiętaj o dowodzie osobistym!

Informacja dla wszystkich miłośników szachów!

Dnia 19 czerwca 2021 roku odbył się w Przeciszowie Turniej Szachowy Doliny Karpia. Brali w nim udział gracze z terenu powiatów oświęcimskiego i wadowickiego. W zawodach oprócz uczniów startujących w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział także absolwenci szkół średnich oraz nauczyciele.

Szczególnie miło nam powiadomić o zajęciu pierwszego miejsca w kategorii open przez jednego z opiekunów naszego szkolnego kółka szachowego- pana Mirosława Wojtyczkę.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji imprezy, ale przede wszystkim do startów w organizowanych w Naszej Szkole turniejach szachowych, które są świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Zapewniamy pełną pozytywnych emocji turniejową atmosferę.

Panu Mirosławowi serdecznie gratulujemy!

Z przykrością, przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Ś.P. Marcina Niedzieli,

Starosty Powiatu Oświęcimskiego.

W pamięci wszystkich pozostanie na zawsze jako osoba

niezwykle życzliwa, ciepła i zawsze uśmiechnięta.

W imieniu Dyrekcji Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSiT, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Pracowników i Uczniów Szkoły składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia Żonie i Córkom, łączymy się w bólu z  najbliższymi.

 

„Spieszmy się kochać ludzi
tak szybko odchodzą…”
Jan Twardowski