NASZA SMS PONOWNIE NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

Drugi raz z rzędu tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce, zakończyła się Liga SMS dla Naszych pływaków.

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego, silna reprezentacja Powiatu Oświęcimskiego zgromadziła łącznie 1955,5 punktów. Pływacy wygrali dziesięć konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe.

Do zwycięstwa oświęcimskiej SMS w pływaniu w sposób szczególny przysłużyły się; Daria Nita, Dominika Kossakowska, Marta Klimek i Natalia Lewandowska.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej nie byłoby możliwe również bez zawodników: Michała Daszkiewicza, Kamila Sieradzkiego, Oskara Cieśli, Wiktora Grzegorczyka, Przemysława Suchańskiego, Mateusza Dubasa i Jakuba Kwaśnego.

Należy podkreślić, że przy tego typu zawodach liczy się zaangażowanie i współpraca całej drużyny, co niewątpliwie miało miejsce w Drzonkowie.

Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych pływaków, których efektem jest obrona tytułu najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Gratuluję serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom.” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

/ Jakub Konior /

 

Nasi uczniowie na debacie European Youth Debating Competition [FOTO]

21 maja 2019 roku pięcioro  uczniów z klasy 2ch pojechało do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa “Nila” w Krakowie, aby wziąć udział w kolejnej edycji projektu European Youth Debating Competition. Projekt EYDC to wielowymiarowa inicjatywa, której celem jest zaangażowanie młodych ludzi do wspólnej dyskusji nad najważniejszymi wyzwaniami współczesnego świata dzięki wyposażeniu ich w umiejętności publicznego wygłaszania niezależnych opinii i obrony swoich argumentów. Udział w konkursie ma także zachęcić młodych ludzi do kształcenia się w zakresie nauk przyrodniczych, techniki, inżynierii i matematyki (ang. STEM – Science, Technology, Engineering and Mathematics). Zmagania na argumenty odbywają się  w kilku krajach Europy (Belgii i Holandii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Włoszech i Wielkiej Brytanii), a finaliści spotykają się  w Berlinie.

Dyskusja prowadzona była w języku angielskim, a tematyka obecnej debaty dotyczyła przyszłości świata w dobie tworzyw sztucznych i rozwiązywania problemu ich nadmiernej produkcji. Uczestnicy Czytaj dalej…

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy oraz uczniowie Szkoły

z wielkim żalem pragną pożegnać

śp. Adama Malika

emerytowanego nauczyciela Naszej Szkoły

W Jego Osobie wspominamy  

pioniera nauczania informatyki w Technikum, 

przyjaciela uczniów, kolegę.

Msza za duszę śp. Adama odbędzie się 27.05 o godzinie 18.00
w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oświęcimiu.

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY !!!

Poniżej prezentujemy zasady przyjmowania stypendiów Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów.

WAŻNE TERMINY;
Składanie wniosków: do 21 CZERWCA 2019 ROKU
Ogłoszenie Wyników: do 5 LIPCA 2019 ROKU

Wnioski kandydatów zawierające list motywacyjny wraz z załącznikami odpowiadającymi przyjętym kryteriom należy składać w sekretariacie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, ul. Legionów 11, 32-600 Oświęcim (tel. 33 843 12 11) w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Fundusz im. Stanisława i Marii Neumannów” lub przesłać pocztą na adres MDSM.

Warunkiem uruchomienia przyznanego stypendium jest przedłożenie zaświadczenia o przyjęciu na studia.

Celem Funduszu jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży z Miasta i Gminy Oświęcim. Mogą z niego korzystać uczniowie szkół średnich, kończący naukę i pragnący podjąć studia na wyższych uczelniach, którym sytuacja materialna uniemożliwia finansowanie dalszej edukacji.

Kryteria przyznawania stypendium
Fundusz ma charakter konkursowy, a o przyznaniu stypendium decydują następujące kryteria:
– ponadprzeciętne uzdolnienia potwierdzone wynikami (świadectwo, osiągnięcia naukowe, artystyczne itp.)
– trudna sytuacja finansowa (potwierdzony średni zarobek netto na jednego członka rodziny)
– dodatkowe rekomendacje (np. szkoły, parafii, instytucji użyteczności publicznej, stowarzyszeń, osób prywatnych – nauczycieli przedmiotów lub wychowawców).

Zajęcia psychoedukacyjne we współpracy z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach

W ostatniej dekadzie marca w Naszej Szkole odbyły się zajęcia psychoedukacyjne realizowane na mocy współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Katowicach.

Polecamy także lekturę relacji na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu TUTAJ.

Wykłady, w których uczestniczyła młodzież z dwunastu oddziałów klasowych poprowadziły:p. Alicja Dobrowolska i p. Monika Ignacak.

W tym roku zajęcia obejmowały następującą tematykę: Czytaj dalej…

Wyniki konkursu “Młody Chemik”

W finale konkursu chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu wzięło udział 88 uczniów z 32 szkół gimnazjalnych i podstawowych. Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu zostali:

zwycięzcy Młody Chemik 2019

Osoby wyróżnione:

wyróżnieni Młody Chemik 2019

Serdecznie zapraszamy zwycięzców i wyróżnionych uczniów biorących udział w finale wraz z nauczycielami lub opiekunami na uroczyste zakończenie konkursu.  Wręczenie nagród i wyróżnień uczniom odbędzie się w budynku naszej szkoły w dniu 11 czerwca 2019r. o godzinie 10.00 w czytelni szkolnej.

Gratulujemy wyników!

 

Zaproszenie na wycieczkę

Zapraszam na ostatnią wycieczkę w tym roku szkolnym – 25.05. (sobota) w Beskid Wyspowy na trasie – Lubień – Szczebel – Przełęcz Glisne – Luboń Wielki – Zaryte (5h 13,2 km). Zgody proszę dostarczyć do 22.05 (środa).Wyjazd o 7.00 (OCK).

Anna Handzlik – Starzyk

Konkurs na najwyższą frekwencję

Uwaga!

W związku z ogłoszeniem wyników  konkursu na najwyższą frekwencję za miesiąc marzec

dzień 21.05. 2019 r. (wtorek) jest dniem bez pytania dla

poniżej wymienionych klas:

1.  2 b (bio-che) 94.19 %

2. 2 inf B   93.27 %

3. 1 inf A  91.78 %

4. 1 b (bio-che)   91.38 %

5.  1 gr  90,50 %

6. 2 inf A  90,35 %