Zapraszamy do wirtualnej strzelnicy


[Kliknij na obrazek, aby odtworzyć film]

W naszej szkole funkcjonuje nowoczesna wirtualna strzelnica – innowacyjne rozwiązanie, które łączy naukę z technologią. Wirtualna strzelnica to bezpieczne i interaktywne środowisko, które pozwala uczniom na doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz rozwijanie takich cech, jak koncentracja, precyzja i odpowiedzialność.
  Projekt jest realizowany w ramach programu  STRZELNICA W POWIECIE 2024. Jego celem jest rozwój sportu strzeleckiego, zwiększenie dostępu do szkoleń strzeleckich, zwiększenie atrakcyjności sportu strzeleckiego wśród młodzieży oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

  Zapraszamy szkoły powiatu oświęcimskiego oraz inne organizacje działające w zakresie obronności, do współpracy oraz zawarcia stosownych porozumień z PZ nr 2, w których zawarte będą zasady nieodpłatnego korzystania ze strzelnicy.

Wycieczka członków kółka geograficznego do Zawoi

Grupa osób karmi i głaszcze jelenie oraz lamę na ogrodzonym, trawiastym wybiegu w parku z gęstymi, zielonymi drzewami w tle.W dniach 13 i 14 maja br. członkowie kółka geograficznego z klas 3aB, 3dA, 3dB i 3eB odbyli wycieczkę do Zawoi. W pierwszym dniu pobytu zobaczyli Skansen Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka. Uczniowie uczestniczyli tam również w warsztatach „Od ziarna do chleba”, pod-czas których piekli podpłomyki. Kolejnymi punktami pobytu w najdłuższej polskiej wsi były: zwiedzanie Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego oraz wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Mosorny Groń, skąd roztacza się panorama na najwyższy beskidzki szczyt, jakim jest Babia Góra.
Wieczorem odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie własnoręcznie malowali i dekorowali drewniane szkatułki. Następnego dnia odwiedzili Park Czarnego Daniela w Zawoi Podpolice. Tam z bliska zobaczyli różne zwierzęta, takie jak owce, sarny i lamy, a po wysłuchaniu ciekawych historii na ich temat mieli okazję je nakarmić.
Nauczycielami-opiekunami wycieczki edukacyjnej w Beskid Żywiecki byli Grażyna Lachendro – opiekunka kółka geograficznego – oraz Urszula Przybytek i Mieczysław Kurczab.

Dwie dziewczyny przygotowują ciasto przy drewnianym stole w tradycyjnym, drewnianym wnętrzu. Na blacie widoczna jest mąka i kawałki ciasta, a uczestniczki warsztatów z uśmiechem uczą się regionalnych kulinarnych tradycji. Grupa osób karmi i głaszcze jelenie oraz lamę na ogrodzonym, trawiastym wybiegu w parku z gęstymi, zielonymi drzewami w tle. Manekiny prezentujące tradycyjne stroje góralskie kobiety i mężczyzny w muzealnej gablocie. Na ścianie w tle widoczny jest malowany krajobraz górski nawiązujący do kultury regionu. Grupa młodzieży podczas warsztatów plastycznych maluje drewniane pudełka przy wspólnym stole w jasnej sali. Uczestnicy skupiają się na kreatywnej pracy i dekorowaniu rękodzieła kolorowymi farbami. Krzesełka wyciągu narciarskiego jadącego przez leśny stok w słoneczny dzień. Na jednym z wyciągów siedzi grupa osób podziwiających widok na zielone wzgórza i las. Grupa młodzieży podczas zwiedzania skansenu z tradycyjnymi drewnianymi domami w górskiej okolicy. Przewodniczka opowiada uczestnikom o lokalnej kulturze i architekturze.

     

Młodzież zdobywa doświadczenie przy wielkich wydarzeniach. Wolontariusze wsparli galę w Spodku

Za kulisami gali i wystawy „6:4 Triumf w Spodku” pracowało wiele osób, jednak niezwykle ważną rolę odegrali wolontariusze z Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświecimiu. To właśnie oni wspierali organizatorów podczas przygotowań oraz realizacji wydarzenia odbywającego się w legendarnej hali Spodek.

Organizatorem całego przedsięwzięcia był Polski Związek Hokeja na Lodzie, który ponownie zaprosił do współpracy młodzież zaangażowaną wcześniej w działania wolontariackie podczas międzynarodowego turnieju dla dzieci. Tym razem uczniowie mieli okazję uczestniczyć w organizacji wydarzenia o zupełnie innym charakterze – uroczystej gali oraz historycznej wystawy poświęconej 50. rocznicy meczu Polska–ZSRR z 1976 roku.

Wolontariuszki pomagały przy przygotowaniach wystawy, współtworzyły plan przebiegu całego wydarzenia oraz uczestniczyły w działaniach związanych z organizacją i bezpieczeństwem gości na terenie Spodka. Dzięki temu mogły zobaczyć, jak od kulis wygląda przygotowanie dużej imprezy odbywającej się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Polsce – miejscu będącym symbolem polskiego sportu i hokejowej historii.

Dla młodzieży była to cenna okazja do poznania zasad organizacji wydarzeń sportowych i historycznych, pracy zespołowej oraz koordynacji działań logistycznych. Tego typu doświadczenia uczą odpowiedzialności, komunikacji, działania pod presją czasu oraz współpracy z wieloma osobami zaangażowanymi w realizację projektu.

Opiekunami uczniów byli pani Katarzyna Kot i pan Krzysztof Szpara.

Link do filmiku  z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=LAI3h_Q8HG4

logo szkoły PZ2, Synthos, STiP Chem

WYNIKI KONKURSU CHEMICZNEGO „MŁODY CHEMIK”

 

W finale konkursu chemicznego „Młody Chemik” organizowanego przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu wzięło udział 44 uczniów z 14 szkół podstawowych. Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami konkursu zostali:

 

MIEJCE Nazwisko i imię Nazwa szkoły
1 Laura Medoń Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu
2 Jakub Siuta Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach
3 Filip Smektała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach

 

OSOBY WYRÓŻNIONE:

Jan Baranowski Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu
Michał Ceglarz Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu
Jakub Dominger Szkoła Podstawowa nr 3 im. Klementyny Tańskiej – Hoffmanowej w Oświęcimiu
Pola Cabaj Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach
Hanna Koczur Szkoła Podstawowa Nr 9 w Oświęcimiu
Julia Siwiecka Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach
Stanisław Kozaczko Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino w Kętach

 

Serdecznie zapraszamy zwycięzców i wyróżnionych uczniów biorących udział w finale wraz z nauczycielami lub opiekunami na uroczyste zakończenie konkursu.  Wręczenie nagród i wyróżnień uczniom odbędzie się w budynku naszej szkoły w dniu 10 czerwca 2026r. o godzinie 10.00 w czytelni szkolnej.

 

Gratulujemy wyników!

 

Organizatorzy

 

 

Zebrania z rodzicami

Serdecznie  zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się 28.05.2026r (czwartek) o godz. 17.00

 

Przydział sal poniżej oraz w pliku pdf [TUTAJ]

 

    LP. Klasa     Nazwisko  imię     Sale    
1.     1 a biol- chem  Natalia Szyjka     224 
2.    1 b SMS   (siatkówka/pływanie)  Katarzyna Rasińska 
3.    1c SMS (piłka nożna/LA)    Jolanta Drabczyk    022 
4.    1 d hum- prawna   Agnieszka Krawczyk     245 
 5.    1 e A językowa    Joanna Smrek  205 
6.    1 e B językowa    Marta Matula    12 
7.    1g OPW    Iwanicki Wojciech    112 
8.    1 technik informatyk    Klaudia Scherer    235
9.  1 technik elektronik  Kinga Grzywa  141 
10.  1 technik graf. i poligr. cyfr  Wojciech Halota  55
11.     2 af biol-chem/menadżerska     Bury Aleksandra     242    
12.     2 b SMS     Rakowska Jolanta     103    
13.     2 de hum. – prawna/językowa     Kapcia Agnieszka     6    
14.     2 g służby mundurowe     Bartłomiej Borowiec     107    
 15.     2 technik informatyk/grafik     Anna Handzlik Starzyk      109    
16.     3 a biol-chem A     Modzelewska Lidia     10    
17.     3 a biol-chem B     Ligenza Agnieszka     152    
18.     3 b mistrz. – pływanie/siatka     Somogyi Anna     220    
19.     3 c mistrz. – hokej/piłka nożna     Chowaniec Katarzyna     250
20.     3 d hum. – prawna A     Strycharska Katarzyna     131    
21.     3 d hum. – prawna B     Honkisz Aleksandra 8    
22.     3 e językowa A     Matusiak Aleksandra     133
23.     3 e językowa B     Pawlica-  

Nakonieczny Anna    

134
24.     3 f menadżerska A     Janiczek Joanna     234
25.    3f menedżerska B    Brońka-Schinohl Ewelina    142
 26.     3 g służby mundurowe A     Dziubek Marcin     157    
27.     3 g służby mundurowe B     Marta Hartung     261    
 28.     3 technik technologii chem     Ganobis Joanna     203
 29.     3 technik elektronik     Podsiadło Mirosław     51    
 30.     3 technik informatyk     Matras Andrzej     37
 31.     3 technik informatyk/grafik     Dudkiewicz Joanna     238    
32.   3 technik grafiki i poligrafii cyfrowej   Bryja Ewelina   113  
 33.     4 technik technologii chem     Przybytek Urszula     259    
 34.      4 technik informatyk A     Kutek Iwona     139    
 35.     4 technik informatyk B     WróblewskaMędrzak M.     019    
 36.     4 technik grafiki i poligrafii cyfrowej     Tondryk Agnieszka     156    
 37.      4 technik elektronik     Domżał Andrzej     226    

„Ludzie odchodzą,
ale ich czyny i pamięć o nich pozostają.”

 

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

mgr JOLANTY CHOLEWY z d. KRZEMIEŃ,

która odeszła 5 maja 2026 r., przeżywszy 78 lat.

Była Nauczycielką, która całe swoje życie zawodowe poświęciła kształceniu młodzieży i dorosłych w szkołach dziennych i wieczorowych Zespołu Szkół Zawodowych przy Zakładach Chemicznych „Oświęcim” w Oświęcimiu.

Dzięki Jej wymagającej, a zarazem życzliwej postawie wielu uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kontynuowało naukę w Technikum, podejmowało studia na wymarzonych kierunkach, a następnie z powodzeniem rozwijało swoje kariery zawodowe – nie tylko w przemyśle chemicznym.

Była również wspaniałą Wychowawczynią, która na zawsze pozostała w pamięci swoich uczniów jako osoba pełna cierpliwości, życzliwości i głębokiej empatii wobec młodych ludzi.

Pozostanie także w naszej pamięci jako wspaniała Koleżanka – uczynna, serdeczna, pełna dobra, zawsze gotowa nieść pomoc i wsparcie. Jej uśmiech oraz optymistyczne podejście do życia czyniły świat piękniejszym i lepszym.

Rodzinie, Bliskim oraz Wszystkim, którzy mieli zaszczyt znać Zmarłą, składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa wsparcia w tych najtrudniejszych chwilach.

 CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i cała społeczność szkolna
Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych
 im. I. Łukasiewicza w Oświęcimiu

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 9 maja 2026 r. różańcem o godz. 8.30 oraz mszą świętą o godz. 9.00 w kościele w Brzezince, a następnie  na cmentarzu komunalnym.