Elektronicy na wycieczce przedmiotowej w firmie TECH

0722 września dla grupy uczniów z klasy III ELN zorganizowano wycieczką przedmiotową. Celem było zwiedzenie firmy TECH z Wieprza i zapoznanie się z projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych oraz wykorzystaniem komputerów w procesie produkcyjnym.

Siedziba zakładu znajduje się w Wieprzu koło Andrychowa. Jest on wiodącym producentem mikroprocesorowych urządzeń elektroniki użytkowej. To największy
producent sterowników do kotłów CO, a także regulatorów do chłodziarek, lad chłodniczych, oczyszczalni ścieków, pieczarkarni, zaworów trój- i czterodrogowych, regulatorów pokojowych, tablic wyników na boiska sportowe i wielu innych urządzeń elektronicznych projektowanych i produkowanych pod konkretne zamówienia.

Nasi uczniowie mieli możliwość poznania działalności firmy. Zostali oprowadzeni po całym zakładzie produkcyjnym i zapoznani z pracą poszczególnych działów od projektowania, przez programowanie, laboratorium, produkcję, aż do składania gotowych urządzeń. Ważnym punktem była wizyta w serwisie, gdzie kilkunastu elektroników pracuje naprawiając sprzęt przesłany od klientów.

Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, biorąc pod uwagę, że produkcja w tym zakładzie jest zgodna z zainteresowaniami i wykształceniem elektroników.

Pracownicy firmy TECH przez kilka godzin opowiadali o swojej pracy i firmie. Wyjeżdżając i żegnając się, otrzymaliśmy ponowne zaproszenie do odwiedzin. Na pewno skorzystamy i zabierzemy tam naszych uczniów.

Wycieczka była jedną z kilku wycieczek przedmiotowych zaplanowanych dla klas technicznych w roku szkolnym 2016/2017 przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

/Edmund Żółtowski/

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.