Małgorzata Noworyta z „Chemika” laureatką II edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Solidarni’’

sss29 września 2016 roku odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego „SOLIDARNI”. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury oraz Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

W finale Powiatowego Konkursu Historycznego „SOLIDARNI”, wzięło udział 38 laureatów eliminacji szkolnych. Zakres tematyczny drugiej edycji konkursu obejmował okres pomiędzy 13 grudnia 1981 r. a 4 czerwca 1989 r. W ocenie jury uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy, a różnice punktowe pomiędzy najlepszymi były minimalne. Miło nam poinformować, że na liście tegorocznych laureatów konkursu znalazła się nasza uczennica  Małgorzata Noworyta z klasy II chem Technikum.

Warto podkreślić, iż w  trakcie realizacji zadań konkursowych z ramienia szkoły opieką i poradą dla uczniów służyły  p. Beata  Janusik – Księżarczyk oraz p. Małgorzata Kuśmierczyk.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom  Powiatowej „Dwójki’’. Uroczystość wręczenia nagród  odbędzie się  8 listopada 2016 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury.

/ Jakub Konior /