Udział uczniów w Konkursie Wiedzy Chemicznej

logo-pro3W ubiegłą sobotę 14 stycznia 4 uczniów klasy drugiej technikum o profilu technik technologii chemicznej wzięło udział w etapie rejonowym konkursu chemicznego, który odbył się w Wadowicach. Uczniowie klasy 4 technikum w grudniu również zmagali się w pierwszym etapie tego konkursu. Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Udział w Konkursie nie wymaga tak zaawansowanej wiedzy chemicznej jak w przypadku Olimpiady Chemicznej. Poziom wymagań jest zgodny z podstawą programową nauczania chemii dla III i IV etapu edukacyjnego.

Laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy” na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: Chemia, Chemia medyczna i Ochrona Środowiska.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów klas II i klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych. Trzymamy kciuki aby uzyskane przez naszych uczniów wyniki pozwoliły zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.

 

Urszula Przybytek

Bookmark the permalink.

Comments are closed.