„Jak rozumieć politykę?”- kolejny wykład na UŚ z cyklu „Źródła kultury europejskiej”

WNS11 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w wykładzie z cyklu „Źródła kultury europejskiej” organizowanym przez Wydział Nauk Społecznych  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Temat spotkania – jakże na czasie – „Jak rozumieć politykę?” został nam przybliżony przez dr Tomasza Słupika. W toku wykładu młodzież chętnie weszła w dialog z wykładowcą, dzięki czemu meandry polityki stały się choć trochę bardziej zrozumiałe.

Poza wykładem celem wycieczki stała się także najliczniej odwiedzana wystawa świata – „Body Worlds”. Kontrowersyjne dzieła autorstwa Gunthera von Hagensa, będące połączeniem medycyny ze sztuką, to ponad 180 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał – plastynatów,  pokazujących jak wyrafinowane i kruche są nasze organizmy.

Body Worlds Vital to fascynujące instalacje multimedialne, przybliżające  tajemnice ludzkiego ciała. Z pewnością było to doświadczenie odmienne  od typowego zwidzenia  muzeum, dające wyjątkowe spojrzenie na to, co dokładnie znajduje się pod naszą skórą.

Opiekę nad uczniami sprawowali pp.: Joanna Smrek, Beata Janusik-Księżarczyk oraz Robert Bartecki.

Kolejny wyjazd edukacyjny na Uniwersytet Śląski już 30 maja. Będziemy wtedy zastanawiać się wraz z dr hab. Dariuszem Kubokiem nad „Źródłami i pożytkami sceptycyzmu