UCZNIOWIE KLAS MUNDUROWYCH NA XXV MIĘDZYNARODOWYM SALONIE PRZEMYSŁU OBRONNEGO W KIELCACH

czołgZgodnie z tradycją, jak co roku na początku września uczniowie klas mundurowych: II f, III f oraz III g wraz opiekunami: Robertem Barteckim, Kazimierzem Foltynem, Joanną Smrek, Marcinem Dziubkiem, Wojciechem Iwanickim i Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w XXV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji Targów Kieleckich, którzy, jak co roku zapewnili nam darmowe wejściówki na targi. W tym roku otrzymaliśmy od organizatorów targów 50 takich zaproszeń. Koszt biletu to wydatek 80 złotych. Mamy nadzieję, że nadal nasza szkoła w przyszłości będzie mogła korzystać z życzliwości władz targów.

Podczas MSPO prezentowany był sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznania oraz sprzęt logistyczny. Na wystawie można zobaczyć było między innymi najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią masowego rażenia dla Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju.

Największe zainteresowanie zwiedzających wzbudzał ciężki sprzęt, w tym prezentowane przez Polską Grupę Zbrojeniową czołgi – PT-17  i PT-91M2; dwa warianty Leoparda 2, oraz szeroka gama sprzętu Wojska Polskiego. Widowiskowym elementem ekspozycji okazał się też pokazany przez PZL Świdnik śmigłowiec AW101 Merlin – prawdopodobnie największa maszyna tej klasy jaką kiedykolwiek prezentowano na MSPO.