Nasi uczniowie w II etapie Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla

28 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie odbył się II etap Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla. W szranki przystąpili najlepsi uczniowie z województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i łódzkiego. PZ nr2 w Oświęcimiu godnie reprezentowali uczniowie: Wiktoria Olek (klasa 2c), Maria Smajek (klasa 2c) oraz Rafał Baścik (klasa 3c).

Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia, uczestnicy z Naszej Szkoły zakończyli walkę w Olimpiadzie na etapie okręgowym. Zdobyte umiejętności niewątpliwie wykorzystane zostaną podczas kolejnych konkursów.

Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Gdański, we współpracy z Fundacją im. Lecha Wałęsy oraz Gminą Czersk. Patronat Honorowy nad Olimpiadą objęli: Mieczysław Strug – Marszałek województwa pomorskiego, Lech Wałęsa – były Prezydent RP, Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańsk oraz Magadalena Pramfelt –  Konsul Honorowy Szwecji w Gdańsku.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Joanna Smrek