Czwarta edycja konkursu „Młody Chemik” w Powiatowej Dwójce

Powiatowy Zespół Numer 2 w Oświęcimiu zaprasza do udziału w IV już edycji popularnego konkursu „Młody Chemik”. Przedsięwzięcie jest adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych, a termin zgłoszenia upływa 26 stycznia bieżącego roku.

Konkurs ma na celu utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacji miłośników chemii. Wydarzenie jest dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności, osiągnięcia osobistych sukcesów oraz zdobycia nagród rzeczowych – mówi Urszula Przybytek, organizatorka konkursu kierowanego do młodych chemików.

Zadania konkursowe etapu szkolnego obejmują treści nauczania i wymagania opisane w podstawie programowej przedmiotu chemia dla trzeciego etapu edukacyjnego  – kontynuuje Urszula Przybytek.

Konkurs ma na celu również zapoznanie gimnazjalistów z ofertą naszej szkoły, która we współpracy z firmą Synthos od kilku lat kształci w zawodzie technik technologii chemicznej – mówi pomysłodawca całego przedsięwzięcia Jacek Stoch, dyrektor  Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Nasi uczniowie mogą korzystać z jednego z najlepiej wyposażonych w Małopolsce szkolnych laboratoriów chemicznych pod kierunkiem wysoko wykwalifikowanych specjalistów. W ciągu 4 lat nauki mają okazję odbyć praktyki zawodowe na terenie firmy, a po ukończeniu szkoły uzyskują gwarancję zatrudnienia w Synthosie – dodaje dyrektor.

Dla najlepszych uczestników zostały przewidziane cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, firmę chemiczną Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Warto również podkreślić, że od obecnej, czwartej edycji w  konkursie mogą wziąć udział również uczniowie z  powiatów ościennych – zaznacza Jakub Konior z popularnego „Chemika”.

W celu zgłoszenia chęci udziału w konkursie prosimy o kontakt drogą mailową na adres  konkurschemik.pz2@wp.pl  za pośrednictwem, którego udzielimy wszelkich informacji, a także dalszych instrukcji – podsumowuje Jakub Konior.

Serdecznie Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu!