Setki osób na Powiatowych Targach Pracy i Edukacji w Naszej Szkole

Tłumy przewinęły się 15 marca przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT  w Oświęcimiu, będącym miejscem organizowanych przez Powiat Oświęcimski wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Oświęcimiu, minionych Powiatowych Targów Pracy i Edukacji.

O minionym wydarzeniu donoszą także Fakty Oświęcim, a także Portal Oświatowy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki do materiałów, w których znajduje się również fotorelacja z imprezy są do wglądu pod tekstem.

Punktualnie o dziewiątej, a więc godzinie rozpoczęcia targów w hali sportowej popularnego „Chemika” przed zgromadzoną publicznością, zaprezentowali się uczniowie z klasy wojskowej PZ Nr 2 SOMSiT.

Do głównych założeń wydarzenia należało m.in. zapoznanie z ofertami pracy, szkoleń i dotacji, a także możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcą .W trakcie trwania imprezy, istniała możliwość uczestnictwa w cyklu wykładów „Doradztwo zawodowe, a potrzeby ucznia i rynku pracy”.

Podczas targów miało również miejsce nagrodzenie laureatów organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu, konkursu „Twoje hobby szansą na przyszłość”, który miał na celu szerzenie idei rozwoju talentów na obecnym rynku pracy.

„Bardzo mi się podobało, uzyskałam odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania, co niewątpliwie pomoże mi przy wyborze dalszej drogi” – cieszyła się  przybyła na targi  Martyna.

Stoiska przygotowane przez wystawców, były na tyle urozmaicone, że wielu z odwiedzających z pewnością mogło znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę.

Materiał w Faktach Oświęcim

Relacja na łamach Portalu Edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu