Podziękowania

spotkanie z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii.

W dniu 22. 03. 2018r. w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu już po raz ósmy zorganizowane zostało spotkanie pełnoletniej młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii. Akcja obejmowała emisję filmu tematycznego oraz bezpośrednią rozmowę przedstawicielami fundacji i Tomaszem Chruślińskim, którego życie zdeterminowała ta wyniszczająca choroba. Ideą spotkania było zachęcenie uczniów do zarejestrowania się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego. Została bowiem stworzona dla nich możliwość oddania krwi w ilości niezbędnej, by zarejestrować się do banku potencjalnych dawców szpiku.

W tym roku odzew ze strony uczniów był ogromny, udało się pozyskać nowych potencjalnych dawców szpiku w ilości 128 uczniów! To o blisko 30 osób więcej niż w poprzednim roku! To bardzo budujące, że w gronie młodych ludzi jest coraz więcej tych, których dramat drugiego człowieka porusza na tyle by oddać mu cząstkę siebie.

 Składamy gorące podziękowania za udział w spotkaniu, za wysłuchanie zaproszonych gości ale nade wszystko za podjęcie dojrzałej decyzji o wpisie do rejestru i tym samym stworzenia możliwości podzielenia się z drugim człowiekiem tym co najcenniejsze – darem życia.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.