Wizyta na targach Dni Druku 3D w Kielcach

28 marca 2019 roku dzięki uprzejmości Targów Kielce grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Piotra Kaka, Beaty Maciewicz, Beaty Piekiełko, Bogusława Morka, Kazimierza Foltyna oraz Mieczysława Kurczaba miała okazję wyjechać do Kielc na największe targi druku i skanowania 3D w Europie Środkowo-Wschodniej pod nazwą Dni Druku 3D.

Na terenach targowych zgromadzono ponad 90 wystawców, ponad setkę drukarek 3D drukujących w różnych technologiach oraz kilkanaście skanerów 3D. Wycieczka dostarczyła zatem uczniom możliwość poznania tych technik drukarskich oraz trendów rozwoju tej branży. W ramach materiałów promocyjnych otrzymaliśmy sporo próbek różnego rodzaju druku 3D oraz nawiązaliśmy szereg interesujących kontaktów z polskimi producentami drukarek 3D oraz producentami materiałów eksploatacyjnych. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy nauczycieli przedmiotów zawodowych, informatyki i podstaw przedsiębiorczości.