NASZA SMS PONOWNIE NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

Drugi raz z rzędu tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce, zakończyła się Liga SMS dla Naszych pływaków.

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego, silna reprezentacja Powiatu Oświęcimskiego zgromadziła łącznie 1955,5 punktów. Pływacy wygrali dziesięć konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe.

Do zwycięstwa oświęcimskiej SMS w pływaniu w sposób szczególny przysłużyły się; Daria Nita, Dominika Kossakowska, Marta Klimek i Natalia Lewandowska.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej nie byłoby możliwe również bez zawodników: Michała Daszkiewicza, Kamila Sieradzkiego, Oskara Cieśli, Wiktora Grzegorczyka, Przemysława Suchańskiego, Mateusza Dubasa i Jakuba Kwaśnego.

Należy podkreślić, że przy tego typu zawodach liczy się zaangażowanie i współpraca całej drużyny, co niewątpliwie miało miejsce w Drzonkowie.

Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych pływaków, których efektem jest obrona tytułu najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Gratuluję serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom.” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

/ Jakub Konior /