“Białe gwiazdy nad Oświęcimiem”- podsumowanie projektu

W miniony piątek (21.11.2014) , odbyło się szkolne podsumowanie projektu edukacyjnego z historii „Białe gwiazdy nad Oświęcimiem”. W realizację projektu zaangażowana była grupa uczniów, z klasy o profilu humanistyczno-prawnym: Klaudia Dusik, Karolina Szostek, Adrian Kędzierski, Krzysztof Kłoda, Maciej Mieszczak i Martyna Jodłowska.

Oficjalnie projekt został zamknięty, w dniu 7 listopada kiedy mury naszej szkoły gościły Konsula Colina Guarda z Konsulatu USA w Krakowie, Prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta oraz mieszkańców miasta, którzy czynnie zaangażowali się w realizację projektu.

Szczególnie cenna była obecność świadkówhistorii, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i przeżyciami oraz pasjonatów historii lokalnej oraz historii lotnictwa. W podsumowaniu nasi uczniowie oraz goście mogli zapoznać się z wystawą tematyczną traktującą o nalotach bombowych na Oświęcim w 1944 roku oraz film dokumentalny: „Białe gwiazdy nad Oświęcimiem”.

Obraz 243 Obraz 219

Bookmark the permalink.