Hokejowe sukcesy naszych zawodników

W Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu od trzech lat ponownie kształcą się i realizują szkolenie sportowe młodzi hokeiści.

Pogodzenie nauki i sportowych obowiązków nie jest łatwe, ale w wielu przypadkach przynosi  bardzo dobre efekty.

Nasi dwaj uczniowie Filip Płonka i Piotr Kot przebywali  na zgrupowaniu Kadry  Narodowej  i wzięli udział w meczu kontrolnym z seniorską drużyną Zagłębia Sosnowiec

Powołania już na kolejne konsultacje szkoleniowe w Katowicach oraz  międzynarodowy  turniej Ostrava Hockey Cup 2020 w dniach 8 -11 października 2020 r. do głównego składu  otrzymali Filip Płonka i Krystian Sosnowski, a zawodnikiem rezerwowym został Piotr Kot.

Uczeń klasy drugiej Gabriel Kaczkowski (na zdjeciu), także reprezentant Polski w kadrze U-18, który na czas nauki w Oświęcimiu zmienił barwy na biało – niebieskie otrzymał szansę na treningi z seniorską drużyną Re-Plast Unia Oświęcim. Dla 17-letniego zawodnika treningi z wicemistrzami Polski to duże wyzwanie  i mocny punkt w jego hokejowym rozwoju.

Uczennice oświęcimskiej  Szkoły Mistrzostwa Sportowego  w hokeju na lodzie   16-letnia Anna Kot i 17 -letnia Katarzyna Zaborska otrzymały powołanie do drużyny, który weźmie udział w rozgrywkach EWHL ( European Woman Hockey League).

Drużyna złożona jest głównie z reprezentantek seniorskiej Kadry Polski. Udział naszych uczennic w rozgrywkach tej elitarnej kobiecej ligi jest dla nich dużym wyróżnieniem i sporym hokejowym wyzwaniem.

W nowych rozgrywkach Biało-Czerwone będą grać pod szyldem Silesian Metropolis Katowice, a rywalkami będą drużyny z Węgier, Włoch, Austrii, Kazachstanu i Słowacji.

Dzięki wsparciu Powiatu Oświęcimskiego oraz sponsorów, nasi zawodnicy mają możliwość rozgrywania meczów w trzech kategoriach wiekowych – juniorze młodszym, Centralnej Lidze Juniorów oraz I lidze. Daje to duże możliwości rozwoju młodych zawodników i z pewnością zaowocuje wymiernymi sukcesami sportowymi oświęcimskich juniorów – podkreślił wicestarosta Paweł Kobielusz.

/Fot. Szymon Pyzowski/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.