Rekordowe Mistrzostwa Seniorów i Młodzieżowców

Wspaniale spisali się zawodnicy SMS Oświęcim w najważniejszej imprezie pływackiej w roku Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie.

W wyścigu na 200 m stylem dowolnym rewelacyjnie zaprezentował się Kamil SIERADZKI, zaskakując utytułowanych rywali i pewnie zwyciężając na dystansie 200 m stylem dowolnym (1.48,59). Występ ten daje mu ogromna nadzieję na kwalifikację do sztafety 4×200 m stylem dowolnym na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Podopieczny Przemysława Ptaszyńskiego uzyskał wynik, który jest nowym rekordem okręgu małopolskiego w kategorii seniorów.
Dwukrotnie tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła podopieczna  trenera Andrzeja Brani Zuzanna FAMULOK zwyciężając pewnie na 200 oraz 400 m stylem zmiennym.
Kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Rzymie uzyskał Michał PIELA, który w wyścigu na 400 m stylem zmiennym (4.26,39) aż o 10 sekund poprawił swój rekord życiowy, jednocześnie bijac 19-letni rekord okręgu 17-latków Pawła Korzeniowskiego. Utalentowany 17-latek zajął w finale wysoką 5 lokatę. Na Mistrzostwa Europy Juniorów kwalifikację wywalczył również Jakub WALTER, który w porannych kwalifikacjach postawił wszystko na 1 kartę w wyścigu na 200 m stylem dowolnym. Obaj zawodnicy to podopieczni trenerki Alicji Woźnickiej.
Brązowe medale w kategorii seniorów wywalczyli nasi tegoroczni maturzyści: na 200 m stylem motylkowym Zuzanna NOWAK (jednocześnie złoto w kategorii młodzieżowców) oraz Wiktor GRZEGORCZYK na 1500 m stylem dowolnym (jednocześnie brąz w kategorii młodzieżowców). Ponadto Wiktor na 800 m stylem dowolnym wywalczył 6 lokatę w kategorii seniorów i brązowy medal w kategorii młodzieżowców.
Po raz pierwszy w historii złoty  medal Mistrzostw Polski Seniorów wywalczyła męska sztafeta na dystansie 4×200 m stylem dowolnym płynąc w składzie Kamil Sieradzki, Jakub Walter, Michał Daszkiewicz oraz Wiktor Grzegorczyk.