Uczniowie „Chemika”w pięknym Wiedniu

Muzeum Historii Sztuki

W dniach 8-10 listopada uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję zwiedzić miasto kultury                      i sztuki – austriacki Wiedeń. Grupa  58 osób wraz z opiekunami zobaczyła najpiękniejsze miejsca związane ze światem malarstwa, rzeźby, historii europejskiej – Muzeum Historii Sztuki, Belweder, Operę  Wiedeńską, Galerię Albertina, zamek Schonbrunn oraz Muzeum Techniki i Muzeum Historii Naturalnej. Ciekawostką architektoniczną, która wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży, były budynki  zaprojektowane przez wiedeńskiego architekta – Hundertwassera.

Spacery po ulicach Wiednia, przedświąteczna atmosfera oraz spotkanie z twórczością takich malarzy jak Rubens, Bruegel, Picasso czy Modigliani – to na pewno zostanie w pamięci uczestników tej atrakcyjnej wycieczki.

Hundertwasser

katedra wiedeńska