Mikołajkowy turniej szachowy

Dnia 3 grudnia 2021 r. odbył się w Naszej Szkole mikołajkowy turniej szachowy. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne uczestnicy rozgrywali swoje partie w trzech salach. Uczniowie byli zobowiązani do używania maseczek i dezynfekcji. Pomimo świątecznej, nieco rozluźnionej atmosfery wszyscy szachiści podeszli do rozgrywek bardzo poważnie i toczyli swe zmagania w skupieniu i z zaangażowaniem. Dużą niespodzianką była liczna reprezentacja dziewcząt z klasy If, które radziły sobie bardzo dobrze. Spośród nich szczególnie wyróżniły się Martyna Mąsiorska oraz Inez Nosal. Jak przystało na konkurs mikołajkowy organizatorzy rozdali liczne nagrody – w sumie 16. Zostały one ufundowane przez dyrekcję Naszej Szkoły. Wyniki ostatecznej klasyfikacji wyglądają następująco :

  1. miejsce Damian Borowczyk 4infB
  2. miejsce Bartosz Klaja  2e
  3.   miejsce Mateusz  Gut 2ch/eln
  4. miejsce Hubert Kucharczyk  3eln
  5. miejsce Szymon Mordarski  3inf
  6. miejsce Szymon Krzak 2inf

Zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłorocznych konkursach.

Turniej miał też szczególne znaczenie dla głównego sędziego zawodów, p. Mirosława Wojtyczki, ponieważ z dniem 1.01.2022r. przechodzi on na emeryturę. W związku z tym faktem chcielibyśmy złożyć mu podziękowania za udział w organizowaniu wszystkich imprez szachowych, które odbyły się w Naszej Szkole oraz zaangażowanie w działalność popularyzatorską wśród młodzieży tej wymagającej i szlachetnej gry. Panu Wojtyczce życzymy spokojnej emerytury mając nadzieję, że znajdzie czas na objęcie honorowym, merytorycznym patronatem przyszłych turniejów w Naszej Szkole.

Organizatorzy

Paweł Wysogląd, Tomasz Zięba

Bookmark the permalink.

Comments are closed.